Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 18°C 10°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Huragan Humberto uderzył w Bermudy. Pozbawił mieszkańców prądu

  19-09-2019 08:54 Wieje ze średnią prędkością 200 km/h
  Prognozowana trasa przejścia burzy tropikalnej Sebastien (Ventusky.com) Ventusky.com

  Huragan Huberto przeszedł nad Bermudami jako huragan trzeciej kategorii w pięciostopniowej, rosnącej skali Saffira-Simpsona. Około 30 tysięcy odbiorców nie ma prądu. Nie ma informacji o rannych ani poważnych zniszczeniach.

  W czwartkowy poranek huragan Humberto znajdował się w odległości 315 kilometrów na północny wschód od Bermudów. Wiatr wieje w nim ze średnią prędkością 200 km/h, co oznacza, że ma obecnie kategorię trzecią w pięciostopniowej, rosnącej skali Saffira-Simpsona. Żywioł kieruje się na północny wschód z prędkością 37 km/h.

  Według prognoz Narodowego Centrum Huraganów (NHC) Humberto w najbliższych godzinach będzie słabnąć. Przewiduje się, że w piątek stanie się już cyklonem posttropiklanym.

  Brak prądu

  W nocy ze środy na czwartek polskiego czasu Humberto przeszedł na północ od Bermudów. Przyniósł tam silny wiatr i intensywne opady deszczu. Zrywał linie energetyczne sprawiając, że około 80 procent archipelagu spowiły ciemności. Według firmy energetycznej Belco ponad 28 tysięcy domów i lokali usługowych straciło prąd. Awarie systematycznie będą usuwane.

  Odwołana została część lotów i kursowanie promów. Lokalne władze ostrzegają mieszkańców, że nadal możliwe jest pojawienie się niebezpiecznych tornad. Mimo że huragan odsunął się od archipelagu, nadal przynosi tam wysokie fale i silny wiatr.

  Szczyt sezonu

  Sezon huraganowy na Atlantyku w ostatnim tygodniu nabrał tempa. Bahamy wciąż nie podniosły się po uderzeniu Doriana, a resztki depresji tropikalnej Imelda przemieszczają się w głąb lądu przez Teksas i Luizjanę.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...