Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 2°C 3°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza zagrożeń IMGW. W dwóch województwach może mocno powiać

  18-09-2019 17:01 Sprawdź, gdzie mogą zostać wydane ostrzeżenia
  Prognoza pogody na sobotę tvnmeteo.pl

  Wiatr - na tyle silny, że mogą zostać wydane przed nim ostrzeżenia - może wiać w czwartek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń.

  Czwartek może okazać się wietrzny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej planuje wydać alarmy pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w województwach warmińsko-mazurskimpodlaskim. W tych regionach prognozowany jest umiarkowany i dość silny wiatr o średniej prędkości do 25-40 kilometrów na godzinę, w porywach do 65 km/h, wiejący z północnego zachodu.

  Śledź aktualną sytuację pogodową:

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Według definicji IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Definicja IMGW mówi, że prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego. Zwana jest też prognozą niebezpiecznych zjawisk.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...