Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 9°C 12°C 5°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Pościg za makakiem trwał kilka godzin. "Musieliśmy się trochę nabiegać"

  13-09-2019 19:13 Właścicielowi grozi więzienie
  Mała małpka w objęciach siostry Saint Louis Zoo Primate Keeper Ethan Riepl

  Po ulicach Bukaresztu biegał makak japoński. Małpa uciekła właścicielowi, któremu teraz grozi więzienie, bo trzymanie tych zwierząt w Rumunii jest zakazane.

  Mieszkanka Bukaresztu w środę około południa zadzwoniła na policję, twierdząc, że po jej posesji biega małpa. Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji wraz z weterynarzem. Niestety, zwierzęcia nie udało się złapać. Rozpoczęła się pogoń za małpą.

  - W okolicy znajdowało się dużo domów, a więc miejsc, gdzie małpa mogła się wspiąć. Obawialiśmy się też, że mogła kogoś zaatakować - relacjonował weterynarz Ovidiu Rosu.

  Pościg za makakiem

  Po kilku godzinach zwierzę udało się złapać na strychu jednego z domów.

  - Strzeliliśmy do małpy dwa razy środkiem usypiającym. Raz trafiliśmy w kość, ale to nie zadziałało. Musieliśmy się trochę nabiegać - opowiadał Rosu.

  Jak się okazało, małpa należy do gatunku makaków japońskich i była uznawana za zaginioną od 7 września. Wcześniej lokalna policja poinformowała Urząd Ochrony Zwierząt o trzech makakach japońskich, które uciekły właścicielowi. Dwa udało mu się złapać wcześniej.

  Los schwytanego makaka jest teraz w rękach straży środowiskowej, która zadecyduje, czy zwierzę zostanie przekazane do zoo czy do schroniska.

  Właścicielowi grozi kara więzienia od jednego do trzech lat, bo trzymanie makaków japońskich jest w Rumunii zakazane. Jak powiedział w rozmowie z telewizją ProTV Andras Kopacz, zastępca dyrektora zoo w Targu Mures, takie zwierzęta egzotyczne mogą być trzymane tylko w zoo albo parkach narodowych.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...