Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 12°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Początek tygodnia z niebezpieczną pogodą. Prognoza na pięć dni

  12-09-2019 15:56 Prognoza pogody na najbliższe pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  Na horyzoncie opady deszczu - chwilami intensywne. Zrobi się też burzowo.

  W piątek wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, na zachodzie, północy i w centrum kraju wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 23 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na południu. Wiatr powieje z zachodu słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie. W porywach na Wybrzeżu jego prędkość sięgnie do 60 kilometrów na godzinę.

  Deszczowe dni

  Sobota przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, na północy kraju wzrastające do dużego z przelotnymi opady deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 17 st. C w Warmii, Mazurach i Podlasiu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na południu Polski. Powieje północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr.

  Na niedzielę synoptycy zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy wzrastające do dużego. Na Pomorzu okresami popada deszcz, spadnie go do 5 l/mkw. Termometry pokażą od 18 st. C na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, na Wybrzeżu powieje w porywach do 70 km/h.

  Może zagrzmieć

  Poniedziałek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste z opadami deszczu do 10-30 l/mkw. przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju. Tylko na południowym wschodzie kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 15 st. C na Pomorzu, przez 19 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie.

  We wtorek na niebie pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami i okresowymi opadami deszczu do 10-20 l/mkw. Na północy kraju może zagrzmieć. Termometry wskażą od 14 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach rozpędzi się do 70-80 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...