Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: burzowo. Będą miejsca i bardzo chłodne, i bardzo ciepłe

  09-09-2019 06:00 Biomet przeważnie będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na sobotę tvnmeteo.pl

  Na poniedziałek w wielu regionach prognozowane są opady deszczu i wyładowania atmosferyczne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 27 stopni. W większości kraju pogoda negatywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Poniedziałek zapowiada się pogodnie na Suwalszczyźnie, Podlasiu i Lubelszczyźnie. W pozostałych regionach Polski wystąpią opady deszczu i burze. Termometry pokażą od 17 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim do 27 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu. Wiatr, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje do 90 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność w ciągu dnia odnotujemy na zachodzie kraju, wyniesie około 80 procent. Zmniejszać się będzie w kierunku wschodnim do około 60 proc. Na wschodzie kraju odczujemy ciepło, w pasie centralnym - od Pomorza po Tatry - komfort termiczny, a na zachodzie Polski - chłód. Warunki biometeorologiczne przeważnie będą niekorzystne, tylko na północnym wschodzie neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Wieczorem przelotnie popada deszcz, mogą też pojawić się burze. Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Powieje z południowego wschodu. Ciśnienie spada, po południu na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje do 90 km/h z północnego zachodu. Ciśnienie spada, po południu wyniesie 998 hPa.

  GDAŃSK

   

  Przelotny deszcz lub burza. Termometry pokażą maksymalnie 23 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 1013 hPa.

  WROCŁAW

  Okresami popada deszcz. Termometry pokażą 19 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 995 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych powieje do 90 km/h z południowego wschodu. Ciśnienie spada, po południu odnotujemy 985 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...