Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 5°C -1°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Leżał pod gruzami wiele godzin, miał małe szanse na przeżycie. Dziś znów chodzi

  24-08-2019 19:48 Leo ucierpiał w wyniku trzęsienia ziemi
  Pediatra dr Aneta Górska-Kot o grypie, nie tylko wśród dzieci TVN24

  Kiedy mały Leonardo Farias w 2017 roku został przygnieciony pod gruzami po trzęsieniu ziemi w Meksyku, lekarze dawali mu niewielkie szanse na przeżycie. Dziś po dwóch latach od tragicznych wydarzeń, chłopiec znowu może chodzić.

  Siedmioletni wówczas Leonardo Farias został przysypany w szkole gruzami i tkwił pod nimi przez siedem godzin. Budynek zawalił się podczas trzęsienia ziemi w Meksyku we wrześniu 2017 roku. Chłopiec doznał wielu urazów kończyn oraz organów wewnętrznych. Po przewiezieniu do szpitala, lekarze dawali mu tylko jeden procent szansy na przeżycie.

  Nie poddał się

  Leo jednak się nie poddawał. Los chłopca chwycił za serce wielu. Siedmiolatka wspierał nawet piłkarz Leo Messi, który na swoim Facebooku zamieścił dla niego pozdrowienia.

  Teraz Leo po dwóch latach zmagań na intensywnej terapii i fizjoterapii znów może chodzić. Zapytany przez dziennikarzy, kim chciałby zostać w przyszłości, odpowiedział im, że piłkarzem, "nawet gdy będzie go to bolało".

  W trzęsieniu ziemi, które nawiedziło we wrześniu 2017 roku miasta Meksyk, Puebla i Morelos zginęło 370 osób, a ponad sześć tysięcy zostało rannych. Wstrząsy miały magnitudę 7,1 i doprowadziły do zawalenia ponad 40 budynków.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...