Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • W Grecji mogą rozszaleć się kolejne straszliwe pożary. Alarmy

  23-08-2019 20:46 Upał pogarsza sytuację
  Nagrania Reporterów 24 pożarów na wyspie Zakintos Kontakt 24

  Pożary w Grecji znów mogą być groźne - ogłoszono alarmy drugiego stopnia. Najbardziej narażone są środkowe regiony kraju, okolice Aten i Peloponez.

  Jak poinformowało państwowe radio ERT, powołując się na straż pożarną, wiele mniejszych pożarów wybuchło w piątek na Peloponezie oraz na wyspach Leros i Korfu. Najgroźniejszy jest pożar na gęsto zalesionym obszarze w pobliżu miejscowości Megalopolis na Peloponezie.

  Na Korfu ewakuowano dwie niewielkie wsie. Straż pożarna zapewnia, że zrobiono to ze względów bezpieczeństwa i że, przynajmniej na razie, nie ma bezpośredniego zagrożenia.

  Wydano alarmy

  Na Leros z powodu zadymienia musiano na pewien czas zamknąć jedną z szos i ewakuować szpital w portowym miasteczku Lakki.

  Obrona cywilna Grecji wydała na ostrzeżenia drugiego stopnia w związku z zagrożeniem pożarowym dla środkowych regionów kraju, okolic Aten i Peloponezu.

  W prawie wszystkich regionach kraju greckie służby meteorologiczne (HNMS) wydały na sobotę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem. Tylko Wschodni Peloponez, Attyka, Eubea i Grecja Środkowa nie zostały objęte alarmami.

  W zeszłym roku wielkie pożary w pobliżu Aten pochłonęły ponad 100 ofiar śmiertelnych. W wielu przypadkach powodem zaprószenia ognia były niedopałki papierosów, grille oraz spalanie odpadów ogrodowych, choć latem jest to zakazane.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....