Informacje
 • Tikiri ma nieść błogosławieństwo. Sama wygląda jak siedem nieszczęść

  14-08-2019 19:37 Wychudzona 70-latka paraduje podczas obchodów święta
  Słonie afrykańskie tvnmeteo.pl

  W trakcie jednego ze świąt obchodzonych na Sri Lance ma miejsce parada słoni. Jednym z nich jest wychudzona 70-letnia samica Tikiri.

  Lek Chailert, założycielka fundacji SaveElehant, opublikowała na swojej stronie na Facebooku przejmujący wpis z okazji 12 sierpnia, kiedy to obchodzony jest Światowy Dzień Słonia. W poście opisała sposób, w jaki traktowane są słonie w trakcie obchodów święta Esala Perahera w mieście Kandy w środkowej Sri Lance.

  Parada słoni

  Podczas obchodów święta, organizowanego przez Świątynię Zęba - jedną z największych na Sri Lance - około 60 słoni paraduje po Kandy od wczesnego wieczora aż do późnych godzin nocnych. Wśród nich jest 70-letnia słonica Tikiri.

  Jak opisała Chailert, Tikiri przemierza dalekie odległości na swoich przerażająco chudych - spętanych sznurem - nogach. Okropny stan zwierzęcia ukrywany jest za kolorowymi kostiumami, którymi jest przyozdabiane. Słonica ma na głowie lampki, które ją parzą. Ogłuszają ją fajerwerki.

  "Nie krzywdzić"

  Chailert zaznaczyła, że parada słoni - które podziwiającym je Lankijczykom mają przynosić błogosławieństwo - nie ma nic wspólnego z buddyzmem.

  "Kochać, nie krzywdzić, być życzliwym i pełnym współczucia - oto właściwa ścieżka Buddy. Czas, żeby zacząć nią podążać" - napisała Chailert.

  Zapytany przez brytyjskie media o stan zdrowia słonicy rzecznik Świątyni Zęba zaznaczył, że zwierzęta zawsze są otaczane troską, a Tikiri została już przebadana przez weterynarza.


 • Petycja Globalna
  by sie tym slonikom przydala
  ~ivo /2019-08-15 10:36

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...