Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 20°C 30°C 19°C Zachmurzenie umiarkowane i burze z piorunami
zwiń
Informacje
 • Upał, burze, deszcz i spore ochłodzenie

  09-08-2019 17:23 Prognoza pogody na najbliższe pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  Przed nami jeszcze kilka gorących dni. Od wtorku temperatura będzie niższa. W nadchodzącym czasie czekają nas także burze oraz przelotne opady deszczu.

  Na sobotę prognozowane jest zachmurzenie zmienne. W pasie od Pomorza przez Kujawy, Ziemię Łódzką, Świętokrzyską, Śląsk, Małopolskę, po Podkarpacie pojawi się przelotny deszcz i burze, w trakcie których na ziemię spadnie 10-20 litrów wody na metr kwadratowy. Porywy wiatru osiągną w burzach prędkość rzędu 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 32 st. C w Małopolsce.

  Może grzmieć

  Niedziela na Podkarpaciu przyniesie przelotny deszcz. Poza tym będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z zachodu.

  W poniedziałek na Podkarpaciu i Pomorzu zapanuje pogodna aura. Mieszkańców pozostałych części kraju czekają przelotne opady deszczu i burze z opadem rzędu 10-20 l/mkw. oraz porywami wiatru do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie od 24 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st.C na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zmieniających się.

  Przelotny deszcz

  Na wtorek wszędzie prognozowany jest przelotny deszcz. Termometry wskażą maksymalnie od 22 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 28 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  W środę na wschodzie i północy przelotnie popada. Poza tym wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z zachodu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....