Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszcz niemal w całym kraju

  05-08-2019 06:03 Termometry pokażą maksymalnie 27 stopni
  Prognoza pogody na piątek tvnmeteo.pl

  Przed nami dzień z opadami deszczu, miejscami pojawią się burze. Najwyższa prognozowana temperatura to 27 stopni Celsjusza.

  W poniedziałek tylko na północnym wschodzie kraju prognozuje się pogodną aurę. Poza tym przelotnie popada i zagrzmi. Lokalnie mogą wystąpić opady gradu. Maksymalna prognozowana temperatura wyniesie od 22 st. C na Suwalszczyźnie i Kaszubach do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z północnego zachodu będzie słaby i umiarkowany, powieje w porywach burzowych do 80 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na zachodzie i południu Polski wilgotność powietrza wyniesie powyżej 70 procent. Będzie spadać w kierunku północno-wschodnim, do poniżej 60 procent. W niemal wszystkich województwach odczujemy komfort termiczny, jedynie południowym zachodzie ciepło. Biomet w większości kraju okaże się niekorzystny, tylko na północno-wschodnim obszarze neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Możliwy przelotny deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 24 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. Ciśnienie po południu sięgnie 999 hPa, spada.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz lub burza. Termometry wskażą do 25 st. C. Pojawi się słaby i umiarkowany północno-zachodni wiatr, wiejący w porywach burzowych z prędkością do 80 km/h. Ciśnienie po południu sięgnie 1002 hPa, spada.

  GDAŃSK

  Możliwy przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu. Ciśnienie po południu sięgnie 1012 hPa, spada.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje w porywach burzowych z prędkością do 80 km/h z północnego zachodu. Ciśnienie po południu sięgnie 998 hPa, spada.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północnego zachodu, a w porywach burzowych rozpędzi się do 80 km/h. Ciśnienie po południu sięgnie 986 hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...