Informacje
 • Kolejne dni pochmurne i deszczowe. Niewykluczone są burze

  03-08-2019 16:30 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  W najbliższych dniach niebo zasnują chmury, a strefa opadów deszczu obejmie wiele rejonów kraju. Lokalnie pojawią się także burze. Termometry pokażą do 27 stopni Celsjusza.

   

  Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżami znad północnej i wschodniej Europy. Z północy kraju napływa umiarkowanie chłodne powietrze polarne morskie.

  Duże zachmurzenie i deszcz

  Na niedzielę synoptycy prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu do 5-20 litrów na metr kwadratowy. W centrum i na południu kraju pojawią się także burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Suwalszczyźnie, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na południowym zachodzie. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, w burzach powieje silniej, do 80 kilometrów na godzinę.

  Lokalne burze

  W poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. W pasie od Pomorza Zachodniego, przez centrum kraju, po wschód i Podkarpacie wystąpią opady deszczu rzędu 5-15 l/mkw., a na południu możliwe są burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 st. C na Wybrzeżu, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni i północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. W czasie burz wiatr będzie silny i rozpędzi się w porywach do 80 km/h.

  Do 27 stopni

  Na wtorek synoptycy przewidują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu do 10-20 l/mkw., a w centrum i na wschodzie Polski burze. Termometry wskażą maksymalnie od 23 st. C na Suwalszczyźnie, przez 26 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z kierunków zachodnich. W czasie burz powieje silny wiatr w porywach do 80 km/h.

  W środę zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Okresami popada deszcz do 10-40 l/mkw. Pojawią się burze z gradem, które lokalnie będą gwałtowne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 st. C na Podlasiu, przez 27 st. C w centrum Polski, do 30 st. C na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z południowego zachodu. W czasie burz wiać będzie silnie do 80-100 km/h.

  Lokalnie burze z gradem

  W czwartek zachmurzenie okaże się kłębiaste umiarkowane i duże. Okresami możemy spodziewać się opadów deszczu do 10-40 l/mkw., a na południu Polski - burz z gradem. Temperatura maksymalna sięgnie od 24 st. C na północy, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Podkarpaciu. Z południowego zachodu i zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny. W czasie burz wiatr okaże się silny i powieje w porywach do 90 km/h.

 • burze
  Moze by juz tak skończyc z tymi burzami zawsze na południu są tez inne miejsca w Polsce tam też by sie przydało
  ~blue /2019-08-04 09:39
 • Pogoda w sierpniu
  ''Jaki pierwszy,drugi,trzeci - taki cały sierpień leci''.
  ~Lech /2019-08-03 17:04

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...