Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 16°C 9°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: burzowy i upalny dzień

  28-07-2019 06:07 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne
  Prognoza pogody na wtorek  

  W niedzielę w wielu regionach pojawią się wyładowania atmosferyczne. W burzach lokalnie może spaść grad. Należy się także spodziewać upałów - w przeważającej części kraju termometry wskażą ponad 30 stopni Celsjusza.

  Niedziela w regionach położonych na wschód od linii Wisły będzie pogodna. W innych częściach Polski pojawią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna wyniesie od 29 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 33 stopni w centrum i na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. W porywach burzowych może rozpędzić się do 90 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższa wilgotność względna powietrza prognozowana jest na wschodzie kraju i tam przekroczy 60 procent. Będzie się zmniejszać w kierunki wschodnim, a przy granicy spadnie poniżej 40 procent. W całym kraju odczujemy upał, a w zachodnich regionach dodatkowo będzie parno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 33 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu wyniesie 991 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, wschodni. Ciśnienie po południu wyniesie 992 hPa i spada.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu wyniesie 1006 hPa i spada.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 33 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, wschodni. Ciśnienie po południu wyniesie 987 hPa i spada.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych do 90 km/h, wschodni. Ciśnienie po południu wyniesie 976 hPa i spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...