Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -8°C -3°C -12°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Dwugłowy żółw urodził się w Malezji. Żył tylko przez chwilę

  20-07-2019 13:20 Ciekawe stworzenie
  Naukowcy odkryli drugi gatunek żółwia matamata Naturmuseum Senckenberg

  Na malezyjskiej wyspie Mabul urodził się żółw zielony z dwiema głowami. Niestety, zmarł po kilku dniach.

  Dwugłowy żółw zielony (łac. Chelonia mydas) został znaleziony w poniedziałek w gnieździe, w którym wykluło się ponad 90 innych przedstawicieli tego gatunku. Biolog morski David McCann, który wypatrzył malucha, nazwał go niezwykle ciekawym stworzeniem.

  - Prawa głowa kontrolowała ruch prawej, przedniej kończyny, a lewa głowa - lewej, przedniej. On jest w stanie kontrolować swoje ruchy, chodzić i pływać - stwierdził zafascynowany.

  Niezwykłe stworzenie

  - Uwolniliśmy około 13 tysięcy malutkich żółwi z wylęgarni i nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego - powiedział Mohamad Khairuddin Riman, prezes grupy SJ SEAS zajmującej się ratowaniem żółwi.

  - Niestety żółw zmarł po kilku dniach - poinformował Sen Nathan, weterynarz z Departamentu Dzikiej Przyrody w Sabah (Sabah Wildlife Department). Nathan dodał, że przyczyna śmierci nie jest znana, ale według niego gad miał niewielkie szanse na przeżycie w naturze. - Prawdopodobnie zostałby upolowany przez ptaka, ponieważ nie poradziłby sobie w starciu z nim - powiedział.

  Żółwie zielone są jednymi z największych żółwi morskich, mogą ważyć do 500 kilogramów. Nazwa żółw zielony pochodzi od koloru ich tkanki tłuszczowej. Występują głównie w ciepłych wodach tropikalnych i subtropikalnych. Sklasyfikowane są jako gatunek zagrożony wyginięciem ze względu na utratę siedlisk oraz kłusowników, którzy polują na ich mięso i jajka.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...