Informacje
 • Letnia aura ukaże nam się w całej okazałości. Prognoza pogody na pięć dni

  19-07-2019 16:03 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  W najbliższych dniach na termometrach zobaczymy nawet 31 stopni Celsjusza. Pojawią się jednak burze z gradem.

  Sobota we wschodniej części kraju przyniesie przelotne opady deszczu i burze. Wyładowaniom będą towarzyszyć opady rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru osiągające do 60-80 kilometrów na godzinę. Na pozostałym obszarze wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie od 24 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z południowego zachodu, a wiatr będzie słaby i umiarkowany.

  Deszczowo i burzowo

  W niedzielę niebo będzie przykryte chmurami. Przelotnie popada, mogą też pojawić się burze, podczas których spadnie do 10-30 l/mkw. deszczu, a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-90 km/h. Może też spaść grad. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 26 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na północny zachód.

  Nowy tydzień na Podlasiu rozpocznie się od przelotnych opadów deszczu. W pozostałych regionach aura będzie bardziej korzystna, a na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna w poniedziałek wyniesie od 24 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  Do 31 stopni

  We wtorek na niebie wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie, bardziej pochmurno będzie tylko na Podlasiu. Tam prognozowane są również przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 24 st. C na Podkarpaciu do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z północnego zachodu, słabo i umiarkowanie.

  Na środę synoptycy prognozują na ogół słoneczną aurę. Temperatura maksymalna sięgnie od 26 st. C na Podlasiu do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby wiatr ze zmiennych kierunków.

 • Susza
  Oby popadało w moim województwie (kujawsko-pomorskie),bo u nas dotkliwa susza. Jeśli nie popada w ten weekend,to moim zdaniem od poniedziałku, z każdym dniem szanse na deszcz będą maleć,aż w końcu spadną do zera,za sprawą wyżu,który ''rozleje''się nad Europą.
  ~Lech /2019-07-19 19:38

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...