Informacje
 • "Samochody elektryczne staną się naszą przyszłością". Targi w Ostrowie Warckim

  14-07-2019 16:56 Materiał powstał przy współpracy z partnerem
  Rozmowa Doroty Gardias z Przemysławem Bajorem tvnmeteo.pl

  Ten weekend jest szczególnie ważny dla mieszkańców Ostrowa Warckiego nad Zalewem Jeziorsko. Po raz pierwszy w tym miejscu odbywają się Targi Odnawialnych Źródeł Energii Sun Air Cooperation.

  Połączenie roweru z silnikiem elektrycznym - do wyboru takiego rozwiązania zachęca Jan Zasada, producent rowerów elektrycznych. Wskazuje on, że sprzedaż takich rowerów jest znacząco wyższa w innych krajach, na przykład w Niemczech, gdzie są one bardziej popularne niż w Polsce. Byłoby dobrze, gdyby - jak podkreślił Zasada - stały się one częstszym rozwiązaniem dla Polaków ze względu na system energetyczny kraju.

  - Proszę sobie wyobrazić, że bateria, która jest w rowerze elektrycznym, samochodzie elektrycznym, jako źródło energii - ono może być wykorzystane w szczycie zapotrzebowania na energię. Ładujemy baterię w nocy, a w dzień możemy z niej korzystać i w tym kierunku świat zmierza - mówił.

  - Już również i u nas w Polsce na ten temat są opracowania i oby to tak w tym kierunku poszło, bo na pewno będzie to z korzyścią dla społeczeństwa, dla ekologii, dla rozwoju transportu, nie tylko turystyki, ale również i transportu - ocenił Zasada.

  Czy elektromobilność ma sens?

  Dorota Gardias rozmawiała także z przedsiębiorcą Przemysławem Bajorem o rozwoju elektromobilności w najbliższych latach w Polsce i na świecie.

  - Ja myślę, że musi się rozwijać. Samochody elektryczne staną się naszą przyszłością. Jednak myślę, że w następnych latach nie musimy myśleć tylko o samochodach, ale także o innych pojazdach. Elektromobilność to również motocykle elektryczne, rowery elektryczne, hulajnogi i innego typu pojazdy, które już dzisiaj wchodzą do użytku - mówił Bajor. Wspominał także o tym, że w Ostrowie Warckim wdrażane są nowoczesne formy turystki, między innymi nowoczesny port.

  - Chcielibyśmy rozbudowywać szlaki turystyki rowerowej właśnie przeznaczone dla rowerów elektrycznych, które staną się myślę popularne. Będzie to pierwszy tego typu szlak nie tylko tutaj, ale i w całej Polsce - wspominał Bajor.

  Badać i uświadamiać

  Tomasz Marcinkowski opowiadał o czystości powietrza i innowacyjnych czujnikach do jego pomiaru.

  - W Ostrowie Warckim mamy znakomitą jakość powietrza. Ogólnie region tutaj wyróżnia się pośród innych miejsc na terenie województwa łódzkiego bardzo dobrą jakością powietrza - mówił Marcinkowski, producent innowacyjnych czujników jakości powietrza.

  - Cały czas musimy kontrolować, badać, uświadamiać ludzi, jak te zanieczyszczenia wpływają na nasz organizm - zaznaczył Marcinkowski.

  Materiał powstał przy współpracy z partnerem.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...