Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przelotny deszcz, lokalne burze, do 25 stopni

  14-07-2019 06:10 Warunki biometeorologiczne będą korzystne
  Prognoza pogody na wtorek  

  Niedziela w wielu regionach przyniesie przelotne opady deszczu. Niewykluczone są także burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 stopni Celsjusza, a pogoda wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie.

  W ciągu dnia pojawi się zachmurzenie zmienne. W województwach południowych, zachodnich i miejscami w centralnych popada przelotny deszcz rzędu 10-30 litrów na metr kwadratowy i zagrzmi. Porywy wiatru wyniosą około 60-90 kilometrów na godzinę, lokalnie może spaść również grad. Maksymalna temperatura sięgnie od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 25 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Z północy powieje wiatr słaby i umiarkowany.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na zachodzie i południu kraju wilgotność powietrza wyniesie powyżej 90 procent. W obszarze centralnym Polski może wahać się pomiędzy 80 a 90 procent. Na północnym wschodzie wilgotność może być mniejsza niż 80 procent. We wszystkich województwach odczujemy komfort termiczny. Będziemy również mogli cieszyć się korzystnym biometem.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pełen pogodnej aury. Termometry wskażą maksymalnie 22 st. C. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z północy. W Gdańsku w południe ciśnienie wyniesie 1013 hPa, będzie rosnąć

  KRAKÓW

  Zachmurzenie będzie się zmieniać, a okresami spadnie przelotny deszcz o natężeniu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Mogą pojawić się burze i grad, a porywy wiatru dojdą do 60-90 km/h. Termometry wskażą do 24 st. C. Wiatr powieje z północy słabo i umiarkowanie. Ciśnienie rośnie, w południe dojdzie do 981 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.  Temperatura dojdzie do 23 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1002 hPa.

  WARSZAWA

  Na niebie ilość chmur będzie mała i umiarkowana. Termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 998 hPa.

  WROCŁAW

  Wystąpi zmienne zachmurzenie. Może spaść okresowy, przelotny deszcz i zagrzmieć. Ilość opadu może wynieść od 10-30 l/mkw., a wiatr powiać do 60-90 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z północy. W południe ciśnienie sięgnie 998 hPa, waha się.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...