Prognoza zagrożeń na poniedziałek
-
Uwaga na burze z gradem. Prognoza pogodowych zagrożeń IMGW
07-07-2019 19:00 Sprawdź, gdzie pogoda może być niebezpiecznaPrognoza pogody na wtorek-
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorek -
Warunki drogowe we wtorek
Warunki drogowe we wtorek -
Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorek
Pogoda w najbliższych dniach może być niebezpieczna - spodziewane są burze i burze z gradem. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń.
Aura w kolejnych dniach może przynieść niebezpieczne zjawiska atmosferyczne.
W poniedziałek synoptycy IMGW planują wydać alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Może spaść tam do 10 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie 20 l/mkw. Wiatr w porywach może rozpędzić się do 65 kilometrów na godzinę.
Prognoza zagrożeń na wtorek
We wtorek mogą zostać wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim, gdzie może spaść do 15 l/mkw., lokalnie około 30 l/mkw, a wiatr w porywach rozpędzi się do 75 km/h.
Mogą też obowiązywać ostrzeżenia przed burzami z gradem w województwach warmińsko-mazurkim i podlaskim. Spadnie tam do 10 l/mkw., lokalnie około 20 l/mkw. Wiatr w porywach powieje do 70 km/h. Lokalnie może spaść grad.
Prognoza zagrożeń na środę
Synoptycy IMGW planują wydać w środę alerty pierwszego stopnia przed burzami z gradem w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim. Może spaść tam do 10 l/mkw., lokalnie 20 l/mkw., a wiatr w porywach może rozpędzić się do 70 km/h.
Czym jest prognoza zagrożeń?
Jak wynika z definicji prognozy zagrożeń, jest to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.
Źródło: IMGW, tvnmeteo.pl
Autor: anw
-
Komentarzy 0