Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 6°C 2°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurno z przelotnymi opadami, do 25 stopni

  07-07-2019 06:20 Biomet będzie zmienny
  Prognoza pogody na wtorek  

  W niedzielę w wielu regionach prognozowane są okresowe opady deszczu. Lokalnie może również zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

  Synoptycy prognozują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na północy oraz południu i południowym wschodzie Polski okresami pojawią się opady deszczu do 5-15 litrów na metr kwadratowy. Mieszkańcy Podkarpacia mogą spodziewać się burz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 22 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu i północnego zachodu powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 60 kilometrów na godzinę. W burzach wiatr okaże się silny i rozpędzi się do 80 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie oscylować wokół 70-80 procent. Na północnych i południowych obszarach może przekroczyć 80 procent. W północnej części kraju odczujemy chłód, a w centralnej i południowej Polsce - komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w pasie centralnym będą neutralne, a niekorzystne - na północy i południu.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Wiać będzie z zachodu, umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa odnotujemy 992 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Mieszkańcy mogą spodziewać się przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 18 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 50-60 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, około południa wyniesie 1002 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który osiągnie 50-60 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa wyniesie 996 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie. Wiać będzie w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa wyniesie 994 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste duże. Okresami spadnie deszcz. Temperatura maksymalna nie przekroczy 24 st. C. Zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr rozpędzi się w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, około południa barometry pokażą 980 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...