Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: pochmurno z przelotnymi opadami, do 25 stopni

  07-07-2019 06:20 Biomet będzie zmienny
  Prognoza pogody na wtorek  

  W niedzielę w wielu regionach prognozowane są okresowe opady deszczu. Lokalnie może również zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 stopni Celsjusza.

  Synoptycy prognozują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na północy oraz południu i południowym wschodzie Polski okresami pojawią się opady deszczu do 5-15 litrów na metr kwadratowy. Mieszkańcy Podkarpacia mogą spodziewać się burz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 22 st. C w centrum kraju, do 25 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu i północnego zachodu powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 60 kilometrów na godzinę. W burzach wiatr okaże się silny i rozpędzi się do 80 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie oscylować wokół 70-80 procent. Na północnych i południowych obszarach może przekroczyć 80 procent. W północnej części kraju odczujemy chłód, a w centralnej i południowej Polsce - komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne w pasie centralnym będą neutralne, a niekorzystne - na północy i południu.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Wiać będzie z zachodu, umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa odnotujemy 992 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Mieszkańcy mogą spodziewać się przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 18 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 50-60 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, około południa wyniesie 1002 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który osiągnie 50-60 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa wyniesie 996 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie. Wiać będzie w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie wzrośnie, około południa wyniesie 994 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste duże. Okresami spadnie deszcz. Temperatura maksymalna nie przekroczy 24 st. C. Zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr rozpędzi się w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie będzie się wahać, około południa barometry pokażą 980 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...