Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • "Nic nie było widać, każdy zaczął uciekać". Burza przerwała imprezę

  07-07-2019 18:22 Materiały dostaliśmy na Kontakt 24
  Gwałtowna burza przeszła nad Ostrowiem Kontakt 24

  Nad Ostrowem niedaleko Przemyśla przeszła gwałtowna burza, która przerwała lokalną imprezę. - Scena się zawaliła, zostały połamane parasole i namioty - opisuje pan Robert, który przesłał nagranie na Kontakt 24. Dwie osoby zostały ranne.

  W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed burzami z gradem na Podkarpaciu.

  W Ostrowie koło Przemyśla (województwo podkarpackie) odbywało się coroczne Święto Pieroga. Gwałtowna burza, która przeszła nad miejscowością, zmusiła władze gminy do odwołania części wydarzeń.

  "Nie jesteśmy w stanie kontynuować imprezy"

  - Zmieniła się pogoda, przyszła gwałtowna burza, dosłownie 15-25 sekundowa, trochę gradu, gwałtowny poryw wiatr. Wywróciło nam scenę i trochę namiotów - przekazał w rozmowie z TVN24 Andrzej Huk, wójt gminy Przemyśl.

  Oficer prasowy przemyskiej policji młodsza aspirant Marta Fac poinformowała, że w wyniku zawalenia się sceny nikt nie ucierpiał.

  - Na szczęście nikogo nie było na scenie w tym czasie i nikt nie został ranny – zapewniła Fac. Dodała jednak, że na skutek silnego wiatru lekko ranne zostały dwie osoby: dziecko i urzędnik gminy Przemyśl. Do pierwszego wypadku doszło, gdy - jak mówiła Fac - "matka wraz z dzieckiem schroniła się przed wiatrem pod parasolem ogródkowym, który najprawdopodobniej uderzył dziecko. Nic poważnego mu się nie stało i dziecko już opuściło szpital".

  Dodała, że prawdopodobnie niedługo szpital opuści także mężczyzna. On przebywał w czasie wiatru pod namiotem i usiłował zabezpieczać jedno z działających na festynie stoisk.

  "W wyniku gwałtownego porywu wiatru uszkodzona została scena i nagłośnienie. Stoiska z pierogami oferują sprzedaż swoich produktów w utrudnionych warunkach. Przepraszamy - ale nie jesteśmy w stanie kontynuować imprezy" - napisały władze gminy Przemyśl na Facebooku.

  Nagranie szkód

  Na Kontakt 24 dostaliśmy nagranie od pana Roberta. W rozmowie z redakcją powiedział, że na festyn pojechał z najbliższymi.

  - Było sporo osób, przyjechali z kilku miejscowości. Miały być występy artystyczne - opowiadał. - Siedzieliśmy pod parasolem i nagle rozpętał się szkwał. To trwało może pół minuty. Nic nie było widać, każdy zaczął uciekać - relacjonował.

  Dodał, że sytuacja szybko się uspokoiła, ale szkody były duże.

  - Scena się zawaliła, zostały połamane parasole i namioty - opisywał.

 • burza...
  A we Wrocławiu SUSZA...
  ~andzia /2019-07-07 17:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...