Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 15°C 2°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: bez upału, przelotne opady, lokalne burze

  27-06-2019 06:09 Odczujemy komfort termiczny
  Tomasz Wasilewskich o burzach, które wkroczyły nad Polskę TVN24

  W czwartek pogoda będzie miejscami deszczowa. Lokalnie prognozowane są burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 stopni.

  W ciągu dnia zachmurzenie może się zmieniać. Na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim i w Wielkopolsce nie będzie padać. W innych regionach miejscami wystąpi przelotny deszcz, a w województwach południowych także burze. W ich trakcie możemy spodziewać się opadów rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy i wiatru wiejącego w porywach z prędkością 60-80 kilometrów na godzinę. Termometry wskażą maksymalnie od 20 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 29 st. C na Podkarpaciu. Z północnego zachodu powieje wiatr umiarkowany i dość silny, wiejący okresami w porywach do 40-60 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza w większości regionów wyniesie ponad 80 procent. Na północnym zachodzie kraju może sięgnąć od 80 do poniżej 70 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Biomet będzie korzystny we wszystkich województwach.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz. Maksymalna prognozowana temperatura to 20 st. C. Z północnego zachodu pojawi się wiatr umiarkowany i dość silny, wiejący okresami w porywach 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w Gdańsku, w południe dojdzie do 1017 hPa.

  KRAKÓW

  Zapowiadany jest przelotny deszcz i burza z opadem rzędu 10-20 l/mkw., porywami wiatru do 60-80 km/h. Termometry wskażą do 28 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, okresami może rozpędzić się w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie spada, w południe dojdzie do 987 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie z maksymalną temperaturą wynoszącą 23 st. C. Wiatr może wiać umiarkowanie i dość silnie, okresami w porywach do 40-60 km/h, z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe dojdzie do 1009 hPa.

  WARSZAWA

  Prognozuje się zmienne zachmurzenie, chwilami wystąpią przelotne opady deszczu. Termometry wskażą do 24 st. C. Pojawi się umiarkowany i dość silny wiatr, wiejący okresami w porywach do 40-60 km/h, z północnego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe sięgnie 1003 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz. Maksymalna temperatura wyniesie 26 st. C. Z północnego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który okresami rozpędzi się w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie w południe sięgnie 1006 hPa, rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...