Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 12°C 3°C Bezchmurnie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: w całym kraju powyżej 30 stopni

  26-06-2019 06:24 Warunki biometeo będą niekorzystne
  Tomasz Wasilewskich o burzach, które wkroczyły nad Polskę TVN24

  W środę możemy spodziewać się upału w całym kraju. Miejscami termometry pokażą 36 stopni Celsjusza. Lokalnie mogą pojawić się burze z ulewnym deszczem.

  W środę po południu na Pomorzu synoptycy prognozują przelotne opady deszczu i burze, w czasie których może spaść do 10-20 litrów deszczu na metr kwadratowy. Poza tym będzie słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 30 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 36 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego zachodu powieje słabo i umiarkowanie, w porywach burzowych do 70 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność względną powietrza odnotujemy na północy Polski. Może przekroczyć tam 60 procent. W pozostałych regionach będzie oscylować wokół 40-50 procent. W całej Polsce poczujemy upał, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie 33 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie spadnie, po południu wyniesie 1007 hPa.

  POZNAŃ

  Słonecznie. Temperatura maksymalna sięgnie 34 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południowego zachodu. Ciśnienie będzie spadać, po południu barometry pokażą 1009 hPa.

  GDAŃSK

  Po południu synoptycy prognozują przelotny deszcz. Możemy spodziewać się także burzy. Temperatura maksymalna osiągnie 32 st. C. Wiać będzie słabo i umiarkowanie, w porywach burzowych do 70 km/h, z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie, po południu odnotujemy 1018 hPa.

  WROCŁAW

  Słonecznie. Temperatura maksymalna dojdzie do 36 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie, po południu wyniesie 1006 hPa.

  KRAKÓW

  Słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie 34 st. C. Z południowego zachodu powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spadnie, po południu odnotujemy 995 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...