Informacje
 • Weekend niespokojny, po niedzieli słonecznie i gorąco

  21-06-2019 17:05 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  Choć weekend w wielu miejscach może zagrzmieć, później czekają nas słoneczne dni z niewielką ilością opadów.

  W sobotę na wschodzie i Podkarpaciu wystąpią przelotne opady deszczu i burze z lokalnymi opadami gradu. Przewidywana ilość opadu to 10-30 litrów na metr kwadratowy. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Północny wiatr, słaby i umiarkowany, powieje w porywach burzowych do 90 kilometrów na godzinę.

  Niedziela przyniesie pogodną aurę jedynie na zachodzie kraju. Na innych obszarach można spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz. Termometry pokażą maksymalnie od 23 st. C na Pomorzu do 26 st. C na południu. Z północnego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W porywach burzowych może rozpędzić się do 80 km/h.

  Spokojniej po niedzieli

  Poniedziałek będzie słoneczny, tylko na Podkarpaciu możliwy jest przelotny deszcz lub burza. Maksymalna temperatura wyniesie od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, wiejący w porywach burzowych do 70 km/h, nadciągnie ze wschodu i północnego wschodu.

  Słońce na horyzoncie

  Czeka nas słoneczny wtorek. Termometry wskażą od 26 st. C na Suwalszczyźnie do 31 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr powieje słabo ze wschodu i północnego wschodu.

  W środę będzie panować słoneczna aura. Temperatura wyniesie od 27 st. C na Suwalszczyźnie do 33 st. C na Dolnym Śląsku. Ze wschodu i północnego wschodu powieje słaby wiatr.

 • Upały tam,gdzie ich jeszcze nie było
  Tej prognozy tylko pozazdrościć wszystkim,którzy będą na plażach Bałtyku. Lepszej pogody nie można sobie wyobrazić.Moim zdaniem szok termiczny już niebawem mogą przeżyć niektóre kraje Europy zachodniej,dla których to będzie pierwsza styczność z falą afrykańskich upałów i to od razu ''z grubej rury''.Nawet Hiszpanom może być za gorąco.
  ~Lech /2019-06-21 19:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...