Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 5°C -1°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: chmury, deszcz i burze

  19-06-2019 06:12 Biomet będzie niekorzystny

  W całym kraju będzie deszczowo i burzowo

  PAP/EPA/PATRICK PLEUL

  W całym kraju może popadać i zagrzmieć. W niektórych województwach powieje silniejszy wiatr.

  W środę na niebie wystąpi zachmurzenie kłębiaste, małe i umiarkowane. Na południu, wschodzie i w centrum kraju może wzrastać do dużego. Prognozowane są przelotne opady deszczu rzędu 10-40 litrów na metr kwadratowy oraz słabe i umiarkowane burze, lokalnie z opadami gradu. Termometry pokażą od 26 st. Celsjusza na Suwalszczyźnie i Wybrzeżu, przez 29 st. C w centrum kraju, do 31 st. C na Ziemi Lubuskiej. Z południowego wschodu i południa powieje słaby i umiarkowany wiatr, który w porywach burzowych będzie rozpędzał się do 90 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Największa wilgotność powietrza wystąpi na południowym wschodzie Polski i wyniesie ponad 80 procent. W przeważającej części kraju będzie gorąco i parno, a w regionach od Pomorza do Podlasia - ciepło. Pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Po południu mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna sięgnie 28 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. Okresami może być silniejszy, a w porywach burzowych rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę. W południe ciśnienie osiągnie 1001 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Po południu prognozowane są przelotne opady deszczu i burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Wiatr powieje z południowego wschodu i na ogół będzie słaby i umiarkowany, ale okresami może przybierać na sile. W porywach burzowych może osiągać do 90 km/h. Około południa ciśnienie spadnie do 1014 hPa.

  POZNAŃ

  Małe i umiarkowane zachmurzenie, które wzrastać może do dużego. Po południu prognozuje się przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 30 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa, który okresami może być dość silny. W południe ciśnienie sięgnie 1001 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Po południu spodziewane są przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 30 st. C. Z południa powieje słaby i umiarkowany wiatr, który okresami przybierać na sile. W południe na barometrach zobaczymy 997 hPa.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna sięgnie 28 st. C. Południowy wiatr powieje słabo i umiarkowanie, jednak okresami może być dość silny. W porywach burzowych może rozpędzać się do 90 km/h. Około południa ciśnienie spadnie do 986 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...