Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 12°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszczowo w wielu regionach, możliwe burze z gradem

  16-06-2019 06:00 Biomet będzie niekorzystny

  Pojawią się burze

  pixabay.com (CC0 License)

  W niedzielę w wielu regionach pojawią się opady deszczu. Miejscami wystąpią burze z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

  Niedzielny poranek na wschodzie, w centrum i na południu kraju okaże się deszczowy. Pojawią się burze, w czasie których spadnie do 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy, a wiatr rozpędzi się w porywach do 60-100 kilometrów na godzinę. Miejscami może spaść grad, szczególnie na południowym wschodzie. Poza tym zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Termometry pokażą maksymalnie od 25 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy. W strefie brzegowej powieje do 60 km/h. Ciśnienie wzrośnie, w południe odnotujemy 1002 hPa.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza będzie oscylować wokół 80-90 procent. Gorąco odczujemy na zachodzie i północy kraju, a upalnie na wschodzie i południu. W całym kraju warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy, z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w Gdańsku, w południe odnotujemy 1014 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz i burze z opadami deszczu do 10-30 litrów na metr kwadratowy. W czasie burz może wiać w porywach do 70-100 km/h. Możliwe są opady gradu. Temperatura nie przekroczy 30 st. C. Wiać będzie słabo i umiarkowanie. Wiatr chwilami może być silniejszy i powieje z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w południe barometry wskażą 985 hPa.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy,  z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w południe będzie 1008 hPa.

  WARSZAWA

  Do południa synoptycy prognozują przelotny deszcz. Mogą pojawić się burze, w czasie których spadnie do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych powieje do 90 km/h. Po południu na ogół  będzie słonecznie. Termometry wskażą maksymalnie 30 st. C. Słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy, z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w południe odnotujemy 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz i burze z opadami deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy. Wiatr może rozpędzić się w porywach do 60-80 km/h. Po południu możliwe są rozpogodzenia. Temperatura nie przekroczy 27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy, z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w południe odnotujemy 1003 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....