Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: aż 35 stopni Celsjusza. Z biegiem dnia coraz więcej chmur

  11-06-2019 06:30 Biomet w całym kraju będzie niekorzystny

  Upalny wtorek

  PAP/Grzegorz Michałowski

  We wtorek termometry pokażą nawet 35 stopni Celsjusza w cieniu. Miejscami pojawią się burze.

  Poranek w przeważającej części kraju będzie pogodny. W ciągu dnia rozwinie się zachmurzenie kłębiaste. Po południu na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim oraz w południowej części kraju przelotnie popada deszcz i zagrzmi. Burzom towarzyszyć będzie deszcz o natężeniu do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru o prędkości do 60-90 km/h. Miejscami może spaść grad. Termometry wskażą maksymalnie od 30 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 35 st. C w Wielkopolsce. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z południowego wschodu.

  >>>SPRAWDŹ OSTRZEŻENIA IMGW

   

  Warunki biometeorologiczne

  W prawie całym kraju wilgotność powietrza wyniesie mniej niż 70 procent. Na południu i w części zachodniej części Polski wilgotność sięgnie 70 procent, natomiast w zachodnich regionach położonych najbliżej granicy, może dojść do 80 procent. Poczujemy upał, a na południu i zachodzie dodatkowo będzie parno. Biomet we wszystkich województwach okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Słonecznie, maksymalnie zobaczymy na termometrach 31 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W Gdańsku w południe ciśnienie dojdzie do 1011 hPa i będzie spadać.

  KRAKÓW

  Poranek będzie słoneczny, potem spadnie przelotny deszcz. Mogą wystąpić również burze. Spadnie około 10-20 l/mkw., a wiatr w porywach burzowych rozpędzi się do 60-80 km/h. Termometry wskażą do 33 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W południe spadające ciśnienie wyniesie 983 hPa.

  POZNAŃ

  Pełnia słońca, prognozuje się, że temperatura może wzrosnąć do 35 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. W południe ciśnienie sięgnie 998 hPa, spada.

  WARSZAWA

  Dużo słońca, temperatura wyniesie maksymalnie 33 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z południowego wschodu. W południe ciśnienie dojdzie do 1000 hPa, będzie spadać.

  WROCŁAW

  Zaświeci słońce, maksymalna prognozowana temperatura to 34 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu. W południe ciśnienie wyniesie 994 hPa, może się wahać.

 • lato
  gdyby padal deszcz to na okrągło do znudzenia ,że pada a jak kilka dni ciepło to w kółko,że ciepło i do tego może przyjść burza.A co ma przyjść śnieg?
  ~zuza /2019-06-11 07:09

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...