Informacje
 • Burzowe zakończenie upalnego dnia. Wasze pogodowe relacje

  10-06-2019 20:54 Dostaliśmy je na Kontakt 24
  Gwałtowna burza w Szczecinie TVN24

  Upalny poniedziałek w kilku regionach kraju przyniósł gwałtowne burze. Na Kontakt 24 wysyłaliście swoje pogodowe relacje.

  W Polsce panują upały. W poniedziałek w Poznaniu i Nowym Sączu odnotowano niemal 32 stopnie Celsjusza. Niewiele mniej było Tarnowie (31,5 st. C), Kaliszu, Łodzi (31,3 st. C) czy Krakowie (31,2 st. C). Taka pogoda sprzyja powstawaniu gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał też - poza ostrzeżeniami dotyczącymi upałów - alarmy drugiego i pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

  >>> SPRAWDŹ, GDZIE OBOWIĄZUJĄ ALERTY

  Gwałtowna aura na zachodzie kraju

  Po godzinie 17 na północnym zachodzie Polski pojawiły się umiarkowane burze. Nad Mirosławcem (woj. zachodniopomorskie) przeszła burza. - Mamy 11 zdarzeń związanych z silnym wiatrem i jedną zalaną piwnicę - powiedział w rozmowie z nami młodszy aspirant Krzysztof Chmielewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu.

  Relacje Reporterów 24

  Na Kontakt 24 dostaliśmy wasze pogodowe relacje. Reporter 24 o nicku Slawek P napisał, że w Mirosławcu Górnym około godziny 18.30 zerwała się wichura "łamiąca drzewa i wyrzucająca w powietrze kontenery na śmieci".

  W Kamieniu Krajeńskim w powiecie Sępoleńskim w woj. kujawsko-pomorskim spadł grad. Jak napisał Reporter 24 Kamil, gradziny miały momentami wielkość piłeczek golfowych.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...