Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: lokalnie słabo popada, do 27 stopni

  01-06-2019 06:33 Warunki biometeorologiczne będą korzystne
  Prognoza pogody w niedzielę tvnmeteo.pl

  Sobota w niektórych regionach przyniesie przelotne opady deszczu. W całym kraju odczujemy ciepło, a termometry wskażą do 27 stopni Celsjusza. Warunki biometeorologiczne będą korzystne.

  Aura w sobotę przyniesie zmienne zachmurzenie w całej Polsce. Lokalnie, szczególnie w centralnej i wschodniej Polsce, może przelotnie popadać deszcz. Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego zachodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najniższą wartość wilgotności powietrza - poniżej 60 procent - odnotujemy na północnym wschodzie Polski. Wilgotność będzie się zwiększać w kierunku południowo-zachodnim. W całym kraju odczujemy ciepło, a zapowiada się korzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr. Ciśnienie waha się, w Gdańsku, w południe będzie oscylować w granicach 1021 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotnie popada deszcz. Temperatura maksymalna osiągnie 24 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe barometry pokażą 990 hektopaskali.

  POZNAŃ

  Prognozowane jest zmienne zachmurzenie, niewykluczone są przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna dojdzie do 25 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe będzie oscylować w granicach 1010 hPa.

  WARSZAWA

   

  Utrzyma się małe i umiarkowane zachmurzenie. Po południu może spaść słaby deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe możemy spodziewać się 1008 hPa.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1006 hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....