Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przelotny deszcz i lokalne burze

  31-05-2019 06:33 Na termometrach maksymalnie 24 stopnie
  Prognoza pogody w niedzielę tvnmeteo.pl

  Zapowiada się pogodny piątek na wschodzie, Podkarpaciu i w centrum kraju. W pozostałych regionach przelotnie popada deszcz, może też zagrzmieć.

  W piątek pogodnie będzie na wschodzie, Podkarpaciu i w centrum kraju. W pozostałych regionach od Pomorza w głąb kraju przemieszczać się będą przelotne opady deszczu z burzami. Na termometrach zobaczymy od 20 stopni Celsjusza na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje umiarkowany zachodni wiatr, który w porywach burzowych osiągnie prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najmniejszą wilgotność powietrza - poniżej 50 procent - odnotujemy na południowym wschodzie. Będzie zwiększać się w kierunku północno-zachodnim. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. W części północno-zachodniej kraju panować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Na pozostałym obszarze kraju będą neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Dużo słońca, na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany. Ciśnienie po południu wyniesie 1009 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Niewykluczony jest przelotny deszcz lub burza. Termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Zachodni wiatr na ogół okaże się umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie do 80 km/h. Ciśnienie spada, po południu sięgnie 1011 hPa.

  GDAŃSK

  Przelotny deszcz, na termometrach zobaczymy maksymalnie 20 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany. Ciśnienie po południu osiągnie 1019 hPa i spada.

  WROCŁAW

  Przelotnie popada deszcz, niewykluczona jest burza. Termometry wskażą maksymalnie 24 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie do 80 km/h, powieje z zachodu. Ciśnienie po południu wyniesie 1007 hPa i spada.

  KRAKÓW

  Pogodnie, termometry pokażą maksymalnie 22 st. C. Z zachodu wiać będzie umiarkowany wiatr. Ciśnienie po południu wyniesie 995 hPa i spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....