Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przelotne opady i burze, do 26 stopni

  27-05-2019 06:04 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  W poniedziałek możliwe będą przelotne opady deszczu i burze. Temperatura sięgnie maksymalnie 26 stopni Celsjusza. Pogoda nie będzie korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

  W poniedziałek możemy spodziewać się zmiennego zachmurzenia. Możliwe są przelotne opady deszczu i burze, podczas których wystąpią opady deszczu rzędu 30 litrów na metr kwadratowy. Wiatr w porywach burzowych osiągnie 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Pomorzu do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie, w południe odnotujemy 995 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Synoptycy prognozują wysoką wilgotność względną powietrza. W wielu miejscach przekroczy 90 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Przelotny deszcz. Temperatura nie przekroczy 19 st. C. Wiać będzie słabo i umiarkowanie, z południowego zachodu. Ciśnienie będzie się wahać, w Gdańsku, w południe na barometrach zobaczymy 1006 hPa.

  KRAKÓW

  Synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Możliwa jest burza, w czasie której spadnie do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy i wiatr rozpędzi się do 80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie 25 st. C. Z południowego zachodu wiać będzie słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spadnie, w południe 981 barometry pokażą hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz i burza, w trakcie której możemy spodziewać się opadów do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy. W porywach burzowych może wiać do 80 km/h. Termometry wskażą maksymalnie 22 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie spadnie, w południe sięgnie 997 hPa.

  WARSZAWA

  Zachmurzenie zmienne. Synoptycy prognozują przelotny deszcz i burze z opadami deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy. W porywach burzowych powieje do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 23 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie spadnie, w południe wyniesie 995 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz i burza, w czasie której spadnie do 30 litrów deszczu na metr kwadratowy i powieje do 80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego zachodu. Ciśnienie spadnie, w południe będzie 994 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...