Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • Czeka nas jeszcze groźny wtorek

  27-05-2019 07:35 Sprawdź, gdzie będzie burza. IMGW prognozuje zagrożenia
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  To jeszcze nie koniec niebezpiecznej pogody. Zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek w wielu regionach mogą pojawić się burze z gradem. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej mogą wydać ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia. Sprawdź, gdzie wystąpią burze.

  Pogoda nadal może stwarzać zagrożenie. W wielu regionach utrzymuje się wysoki poziom wody w rzekach. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali pomarańczowe ostrzeżenia.

  To jednak nie wszystkie zagrożenia, jakie mogą się pojawić. IMGW może wydać także ostrzeżenia przed burzami i burzami z opadami gradu.

  Prognoza zagrożeń na poniedziałek

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami mogą zostać wydane w poniedziałek na terenie województw podlaskiego, opolskiego i dolnośląskiego - tu mogą wystąpić burze z opadami deszczu rzędu 15-25 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 65 kilometrów na godzinę.

  Zjawisk burzowych spodziewać się możemy także w woj. mazowieckim, lubelskim, łódzkim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Tutaj możliwe są wyładowania atmosferyczne z opadami deszczu rzędu 20-25 l/mkw. oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie niewykluczone są opady gradu.

  Prognoza zagrożeń na wtorek

  OSTRZEŻENIA DRUGIEGO STOPNIA

  We wtorek czeka nas kontynuacja groźnej pogody. Na terenie woj. mazowieckiego i lubelskiego może spaść może od 20 do 30 l/mkw., a lokalnie nawet do 40 l/mkw. Porywy wiatru podczas burz mogą osiągać 90 km/h. Niewykluczony jest grad.

  W woj. świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim synoptycy IMGW prognozują silne burze z opadami deszczu rzędu 5-15 l/mkw., a miejscami do 45 l/mkw. W burzach wiatr może rozpędzić się do 100 km/h. Niewykluczone są opady gradu.

  OSTRZEŻENIA PIERWSZEGO STOPNIA

  Synoptycy Instytutu mogą także wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla woj. kujawsko-pomorskiego. Może spaść 10-15 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru osiągnąć 65 km/h.  Burze z gradem mogą wystąpić też w woj. podlaskim. Towarzyszyć im mogą opady deszczu rzędu 10-20 l/mkw., a lokalnie około 30 l/mkw. Porywy wiatru mogą osiągnąć do 75 km/h. Miejscami mogą wystąpić opady gradu.

  W woj. opolskim dolnośląskim IMGW planuje wydać alerty przed intensywnymi opadami deszczu z burzami. Może spaść od 20 do 30 l/mkw.

  Czym jest orientacyjna prognoza zagrożeń?

  Według definicji IMGW prognoza zawiera orientacyjną informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...