Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 8°C 19°C 2°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Wieczornym burzom towarzyszy silny wiatr

  18-05-2019 21:21 Aktualna sytuacja pogodowa w Polsce
  Tomasz Wasilewski o sobotnich burzach tvnmeteo.pl

  Sprawdź, gdzie grzmi.

  Pogoda w sobotę może być groźna. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. Wyładowaniom miejscami mogą towarzyszyć opady gradu.

  Gdzie są burze?

  Jak poinformował po godzinie 21 synoptyk tvnmeteo.pl, Wojciech Raczyński burze o słabym i umiarkowanym natężeniu występują w rejonie miejscowości: Suwałki, Olecko, Grajewo, Popowo, Świdry Podleśne, Kleszczele, Imielin, Jaworzno i Biała Piska.

  Burzom towarzyszą opady deszczu rzędu 5 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru osiągające prędkość do 55 kilometrów na godzinę.

  Zjawiska rozprzestrzeniają się na północny zachód z prędkością 40 kilometrów na godzinę.

  Legenda: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.


 • Burzowo
  A w alertach IMGW nic nie było o burzach dzisiaj na Lubelszczyznie,a tutaj jest burzowo,pada juz od tygodnia i to intensywnie a była susza..
  ~Obserwator /2019-05-18 14:57
 • Nasza Ziemia
  Maj jest dla naszych rolników bardzo łaskawy jest dużo opadów i to jest bardzo dobre zjawisko dla naszego kraju, wszystko rośnie i będzie rosło przy takiej pogodzie, ale około 15 czerwca nadejdzie coś strasznego i pogoda może być bardzo nie przewidywalna, około 20 lutego 2019 roku tez przewidywałem,że od 10 marca 2019 może stac sie coś strasznego lecz w innej formie, ale wyszły z tego gwałtowne zjawiska i silne wiatry, które niszczyły budynki mieszkalne. Ja to widziałem jako lekką powódź na południu, ale wyszło jako silny wiatr i niszczące budynki.Zobaczymy w czerwcu co sie zdarzy, ale na pewno nic dobrego. Potęga przyrody będzie narastać, nie mamy z nią szans jak nie zaczniemy już teraz zmniejszać emisji gazów cieplarnianych. Jedna dobra wiadomość dla świata na jakiś czas zatrzymanie w tym roku i przyszłym na początku, topnienie lodowców na całym świecie, tak to widze, ale to tylko jeden raz, nie przegapcie tej okazji bo będzie coraz gorzej dla nas wszystkich i nastąpią nie odwracalne skutki naszego egoistycznego wykorzystywania naszej Planety dla pieniędzy, niszczenie lasów tropikalnych to tylko jeden przykład, zatrzymajmy to i żyjmy na naszej ukochanej ziemi.
  ~Janusz 150 /2019-05-18 14:50
 • Aktualna sytuacja to:
  Burza nad Widzewem w Łodzi od 30 minut
  ~KMad /2019-05-18 07:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...