Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: lokalne burze, do 25 stopni

  18-05-2019 06:12 Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  W sobotę w niektórych regionach mogą pojawić się burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 stopni Celsjusza. Warunki biometeorologiczne będą zróżnicowane.

  Sobota przyniesie w całej Polsce zmienne zachmurzenie. Mieszkańcy wschodniej części kraju muszą być przygotowani na więcej chmur, przelotne opady deszczu i burze. Spadnie podczas nich od 10 do 20 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru rozpędzą się do 60-80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy od 21 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 25 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Na północy, a także na wschodzie biomet będzie niekorzystny. Na pozostałym obszarze kraju pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie. Odczujemy ciepło. Wilgotność powietrza wyniesie od 70 do 80 procent. Będzie wzrastać w kierunku północno-wschodnim.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

   

  Pochmurno z przejaśnieniami, możliwy jest przelotny deszcz i burza (10-20 l/mkw deszczu i porywy wiatru do 60-80 km/h). Termometry pokażą 23 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe osiągnie 1011 hektopaskali.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 979 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Z południowego wschodu powieje  słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spada, w południe barometry pokażą 998 hPa.

  WARSZAWA

  Prognozowane jest zmienne zachmurzenie. Może pojawić się przelotny deszcz, a także burza. Spadnie od 10 do 20 l/mkw deszczu, a porywy wiatru osiągną 60-80 km/h. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 23 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 998 hPa.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Termometry pokażą maksymalną temperaturę 23 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 994 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...