Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 19°C 5°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Osiem sępów płowych padło w wyniku otrucia. "Śmiertelny cios dla populacji"

  13-05-2019 20:18 Na terenie Wzgórz Golan

  Osiem sępów było martwych, pozostałe dwa trafiły do kliniki

  Facebook/IsraelNaturParks

  Na terenie okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan znaleziono osiem martwych sępów. Zwierzęta zostały otrute. W sprawie zatrzymano podejrzanego.

  Izraelski Zarząd Ochrony Przyrody i Parków Narodowych (INPA) ogłosił, że w piątek rano odnaleziono ciała ośmiu sępów płowych. Dwa sępy z objawami zatrucia przetransportowano do kliniki, gdzie przechodzą rekonwalescencję.

  Do śmierci ptaków doszło w trakcie sezonu gniazdowania. To oznacza, że pisklęta najprawdopodobniej nie wyklują się z osieroconych jaj, a jeśli już, to nie przeżyją.

  Zatrzymano mężczyznę

  Jako przyczynę śmierci drapieżnych ptaków podaje się otrucie. Lokalna policja donosi, że w sprawie zatrzymano trzydziestoletniego mężczyznę, który przyznał się do rozpylenia w czwartek toksycznej substancji, która otruła ptaki. Podejrzany pozostaje w areszcie.

  - Zabójstwo tylu ptaków było śmiertelnym ciosem dla populacji sępa płowego - powiedział dyrektor INPA Shaul Goldstein w rozmowie z francuską agencją informacyjną AFP.

  Na terenie okupowanej przez Izrael części Wzgórz Golan liczebność sępa płowego w ciągu ostatnich 20 lat gwałtownie spadła. Kilka lat temu wskazywano, że ptaków zostało zaledwie 20. W związku z tym funkcjonariusze INPA od dłuższego czasu podejmowali działania mające na celu zapobiegnięcie wymierania populacji.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...