Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Noc i poranek z intensywnym deszczem. Ostrzeżenia pierwszego stopnia

  11-05-2019 21:24 Sprawdź, gdzie wydano alerty
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie może spaść nawet 35 litrów wody na metr kwadratowy.

  Polska znajduje się w obszarze obniżonego ciśnienia związanym z układami niżowymi znad Finlandii, Polski i Włoch. Nad krajem przemieszczą się fronty atmosferyczne.

  Na noc i na niedzielę w części środkowych regionów kraju wydano alerty pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu.

  Gdzie obowiązują alerty?

  W województwie kujawsko-pomorskim synoptycy IMGW prognozują opadu deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym. Zgodnie z przewidywaniami, spadnie od 25 do 35 litrów wody na metr kwadratowy. Ostrzeżenie będzie ważne od godziny 2 w nocy z soboty na niedzielę do godziny 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

  Opady o natężeniu umiarkowanym i silnym wystąpią także na terenie województwa wielkopolskiego, głównie nad ranem w niedzielę oraz w pierwszej połowie dnia. Prognozowana wysokość opadów wyniesie od 25 do 35 l/mkw. Alert wejdzie w moc o godzinie 23 w sobotę i wygaśnie w niedzielę o 17.

  Czym jest ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  Jak mówi definicja IMGW, przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

 • Dynamiczna pogoda..
  Nie wiem jak i kto przydziela deszcz ale w okolicy Radzynia Podlaskiego, czyli około 7 km wokoło miasta ostatni raz deszcz spadł 4 maja 1 (jeden) l/m2 a wcześniej to jakieś 2 tygodnie temu również kilka litrów. Pąki drzew nie rozwijają się tylko usychają. Ziemia przypomina popiół.
  ~marols /2019-05-11 18:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...