Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Niż Yukon sprowadzi do nas deszcz i burze

  09-05-2019 14:13 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Prognoza pogody na kolejne dni TVN24

  Kolejne dni przyniosą dynamiczną pogodę. Synoptycy prognozują opady deszczu oraz gwałtowne burze. Będzie umiarkowanie ciepło, ale temperatura powinna przekroczyć 20 stopni Celsjusza.

  W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu Yukon znad Południowej Skandynawii. Z zachodu na wschód przejdą przez Polskę kolejne dwa fronty atmosferyczne związane z tym niżem, przynosząc dość intensywne opady deszczu rzędu 5-10 litrów wody na metr kwadratowy oraz burze z porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę.

  Powrócą burze

  W piątek w całym kraju możemy spodziewać się przelotnego deszczu i burz. Podczas nich spadnie do 15 l/mkw. deszczu. Termometry pokażą maksymalnie od 15 stopni Celsjusza na północy do 18 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, w porywach burzowych rozpędzi się do 70 km/h.

  Sobota zapowiada się pogodnie w większości regionów. Tylko na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 16 st. C na Pomorzu do 19 st. na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany zachodni wiatr.

  Temperatura przekroczy 20 stopni

  W niedzielę na chwile ze słońcem możemy liczyć tylko na północnym wschodzie. W pozostałych regionach wystąpią opady deszczu, a w centrum i na Podkarpaciu może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 st. C na Pomorzu do 21 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany wiatr z północnego wschodu, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 70 km/h.

  Kolejny tydzień rozpocznie się przelotnymi opadami deszczu na wschodzie, a na Suwalszczyźnie dodatkowo burzami. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie. Temperatura wyniesie od 15 st. C na Pomorzu do 19 st. C na Suwalszczyźnie. Powieje umiarkowany wiatr z  północy, w burzach powieje silniej, do 70 km/h.

  Wtorek także upłynie pod znakiem przelotnego deszczu na wschodzie, a na Suwalszczyźnie - burz. W pozostałych regionach możemy liczyć na pogodną aurę. Termometry pokażą od 15 st. C na Pomorzu do 20 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr będzie północny, umiarkowany, w porywach burzowych powieje z prędkością dochodzącą do 70 km/h.

 • Polakom nigdy nie dogodzisz
  Upały źle, deszcz źle.....
  ~Absurd /2019-05-09 18:23
 • Bez deszczu
  Tylko gdzie ten deszcz północny-wschód od 25 marca bez deszczu
  ~BEZ DESZCZOWY /2019-05-09 18:17
 • deszczyk?
  No to grzybki pewne no i zbiory,rolnicy zadowoleni bo w polu rosnie.
  ~jajko /2019-05-09 15:19
 • Oby tak było
  Ale i tak to za mało deszczu.
  ~Nick /2019-05-09 14:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...