Informacje
 • Wiosna pokaże gwałtowne oblicze. Deszcz, burze i nawet 27 stopni

  24-04-2019 15:52 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Dorota Gardias o prognozie pogody na najbliższe dni tvnmeteo.pl

  Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. W wielu regionach spadnie deszcz, przejdą też burze z porywistym wiatrem. Miejscami termometry pokażą nawet 27 stopni.

  Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Atlantyku. Nad naszym krajem przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, za którym napływa ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

  Do 26 stopni w czwartek

  Na czwartek synoptycy zapowiadają małe i umiarkowane zachmurzenie. Na wschodzie i północy kraju spodziewane są opady deszczu rzędu 5-20 litrów wody na metr kwadratowy, miejscami zagrzmi. Termometry pokażą od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunków południowych powieje słaby i umiarkowany wiatr, na wschodzie okresami będzie dość silny. W burzach porywy osiągną prędkość nawet 90 kilometrów na godzinę.

  Bez burz się nie obejdzie

  Piątek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie. Na krańcach zachodnich, na północy i na wschodzie popada deszcz. Spadnie go do 10-20 l/mkw. Niewykluczone są też burze. Na termometrach zobaczymy od 23 st. C na Wybrzeżu do 27 st. C w centrum i na południu kraju. Powieje wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny. W burzach porywy mogą sięgać 90 km/h.

  Sobota upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia. Niewykluczone, że chwilami popada deszcz rzędu 5-20 l/mkw., na południu może zagrzmieć. Temperatura wyniesie od 16 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 21 st. C w centrum kraju, po 24 st. C na Podlasiu. Południowo-zachodni wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Towarzyszące burzom porywy mogą osiągnąć 90 km/h.

  Nadejdzie ochłodzenie

  Niedziela okaże się pochmurna, ale możemy też liczyć na chwile ze słońcem. Mogą pojawić się opady deszczu dochodzące do 10-20 l/mkw., a na wschodzie kraju możliwe są burze. Termometry pokażą od 15 st. C na Pomorzu oraz Podkarpaciu, przez 17 st. C w centrum kraju, po 20 st. C na Podlasiu. Północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr okresami będzie dość silny. W burzach porywy rozpędzą się do 90 km/h.

  W poniedziałek na północnym wschodzie kraju będzie pogodnie. Poza tym zachmurzenie okaże się duże, a okresami spodziewane są opady deszczu do 10-25 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 14 st. C na Dolnym Śląsku, przez 15 st. C w centrum kraju, po 18 st. C na Podlasiu. Powieje północny i wschodni, umiarkowany i dość silny wiatr. Chwilami powieje mocniej, w porywach osiągnie do 60 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....