Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: porywisty wiatr i przelotne opady. Miejscami może zagrzmieć

  23-04-2019 06:38 Na termometrach maksymalnie 21 stopni
  Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

  Zapowiada się ciepły wtorek, miejscami przelotnie popada deszcz. Możliwe są też burze. W niektórych regionach powieje dość silny wiatr, a w Tatrach prognozowany jest halny i porywy do 130 kilometrów na godzinę.

  Na południu i zachodzie kraju prognozowane są przelotne opady deszczu, na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej mogą pojawić się lokalne burze. Poza tym będzie słonecznie. W ciągu dnia spodziewamy się od 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 21 stopni na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni, w porywach powieje z prędkością do 70 kilometrów na godzinę. W Tatrach pojawi się halny, na Kasprowym Wierchu może wiać z prędkością do 130 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność powietrza, której wartość przekroczy 60 procent, odnotują południowo-zachodnie regiony Polski. W pozostałych rejonach będą to wartości oscylujące w granicach od 40 do 50 procent. W całym kraju odczuwalny będzie komfort termiczny. Biomet okaże się neutralny w większości rejonów z wyjątkiem południowego zachodu, gdzie przewiduje się, że będzie niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  W ciągu dnia zaświeci słońce. Temperatura wzrośnie do 18 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni, w porywach powieje do 70 km/h. Ciśnienie po południu dobije do 1007 hPa i spadnie.

  POZNAŃ

  Może przelotnie popadać deszcz, poza tym będzie ciepło - do 19 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 70 km/h z południowego wschodu. Do południa ciśnienie wyniesie 1004 hPa, później zmaleje.

  GDAŃSK

  Zapowiada się słoneczny wtorek, termometry pokażą do 18 st. C. Południowo-wschodni wiatr powieje dość silnie i umiarkowanie, w porywach rozpędzi się do 70 km/h. Ciśnienie rosnąć będzie do 1021 hPa, potem zacznie spadać.

  WROCŁAW

  Możliwe są przelotne deszcze lub burze, temperatura wzrośnie do 18 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 70 km/h z południowego wschodu. Ciśnienie po południu dobije do 997 hPa, następnie zacznie się zmniejszać.

  KRAKÓW

  W ciągu dnia można spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. Wystąpi umiarkowany i dość silny wiatr, południowo-wschodni, w porywach rozpędzi się do 70 km/h. Ciśnienie po południu wyniesie 989 hPa i spadnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....