Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 24°C 25°C 15°C Częściowo słonecznie
zwiń
Informacje
 • Burzliwy czas w pogodzie. Pod koniec tygodnia ochłodzenie

  23-04-2019 16:11 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Dorota Gardias o prognozie pogody na najbliższe dni tvnmeteo.pl

  Kolejne dni przyniosą bardzo dynamiczną pogodę. W wielu regionach możliwe są burze z porywistym wiatrem i ulewnym deszczem. Do soboty będzie bardzo ciepło, ale od niedzieli zrobi się chłodniej.

  W środę na krańcach południowych przelotnie popada deszcz, mogą też wystąpić lokalne burze. Towarzyszyć im będą opady deszczu rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru dochodzące do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura osiągnie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z południowego wschodu, okresami w porywach osiągnie 40-60 km/h. W strefie brzegowej porywy mogą dochodzić do 75 km/h.

  Możliwe burze

  Pogoda w czwartek na Podlasiu przyniesie przelotny deszcz i burze. Podczas nich może spaść od 10 do 20 l/mkw. deszczu, a wiatr powieje w porywach z prędkością 60-80 km/h. Na pozostałym obszarze możemy liczyć na słońce. Termometry pokażą od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Powieje słaby i umiarkowany południowo-wschodni wiatr.

  Znowu zagrzmi

  W piątek w całym kraju należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz. Wyładowaniom towarzyszyć będą opady deszczu rzędu 10-20 l/mkw. i porywy wiatru rozpędzające się do 60-80 km/h. Termometry pokażą od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr z południa.

  Sobota bez burz, ale w niedzielę powrócą

  Sobota upłynie pod znakiem przelotnego deszczu. Temperatura wyniesie od 17 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 22 st. C na Suwalszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z zachodu.

  W niedzielę powrócą opady i burze. Może podczas nich spaść do 10-20 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru osiągną 60-80 km/h. Czeka nas ochłodzenie - na termometrach zobaczymy od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 16 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...