Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 15°C 18°C 11°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • "Jej samochód wpadł do strumienia". Powodzie w Kanadzie

  21-04-2019 11:15 Zginęła 70-letnia kobieta

  Powodzie nawiedziły kanadyjską prowincję Quebec. W niektórych regionach spadło aż 75 litrów deszczu na metr kwadratowy. Jest jedna ofiara śmiertelna powodzi.

  W sobotę w prowincji Quebec zginęła 70-letnia kobieta. Jechała samochodem, kiedy rwące wody powodziowe dosłownie zmyły jej auto z drogi.

  - Nie mogła się zatrzymać i jej samochód wpadł do strumienia - poinformował Yves Charette, dyrektor służby bezpieczeństwa publicznego regionalnej gminy hrabstwa Les Collines-de-l'Outaouais.

  Wprowadzono stan wyjątkowy

  W piątek wprowadzono stan wyjątkowy związany ze wzrostem poziomu wody w rzece Ottawa - poinformowały kanadyjskie media. W czterech stacjach pomiarowych w Quebecu, położonych w prowincji Masson-Angers, obowiązują czerwone alerty hydrologiczne. Budynki są zagrożone.

  Ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu obejmują całe południe Quebecu i rozciągają się na północ od rzeki Świętego Wawrzyńca. W niektórych miejscach spadło aż 75 litrów deszczu na metr kwadratowy. Od czwartku w Montrealu spadło 40 litrów wody na metr kwadratowy.

  Kanadyjskie Siły Zbrojne pomagają lokalnej społeczności w przygotowaniach do kolejnej fali powodzi, ponieważ we wschodniej części kraju wciąż pada deszcz.


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....