Informacje
 • Na Tajwanie zatrzęsła się ziemia. Kilkanaście osób rannych

  18-04-2019 16:31 Magnituda trzęsienia wynosiła 6,1

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.1 nawiedziło w czwartek Tajwan. Zatrzęsły się budynki, a w Tajpej wstrzymano kursowanie szybkiej kolei. Według lokalnych władz rannych zostało 17 osób.

  Epicentrum trzęsienia ziemi odnotowano w odległości dziewięciu kilometrów na wschód od miasta Hualian. Hipocentrum zlokalizowane było na głębokości 20 kilometrów. Amerykańska Służba Geologiczna (USGS) poinformowała, że wstrząs miał magnitudę 6.1. W najbliższych dniach możliwe jest wystąpienie wstrząsów wtórnych o magnitudzie powyżej 5.

  Jak twierdzi lokalne biuro meteorologiczne, było to największe tegoroczne trzęsienie ziemi na Tajwanie.

  Kilkanaście osób rannych

  Władze donoszą o 17 rannych. Dwie osoby zostały uderzone przez spadające kamienie, kiedy wspinały się w górach w okolicach Hualien.

  W stolicy kraju - Tajpej - przez jakiś czas wstrzymano kursowanie szybkiej kolei. Ewakuowano około stu osób. Jedno z nagrań zarejestrowanych przez lokalną telewizję pokazuje dzieci ewakuowane ze szkół.

  Nie ma poważnych uszkodzeń ani zniszczeń. W niektórych dzielnicach Tajpej odnotowano krótkotrwałe przerwy w dostawach prądu.

  Nie pierwszy raz

  W lutym ubiegłego roku Tajwan nawiedziło trzęsienie o magnitudzie 6.4. Zniszczenia były wtedy bardzo poważne. Wstrząsy przewróciły budynki, powstały duże szczeliny w drogach, a wśród mieszkańców zapanowała panika.

  W 2016 roku w wyniku trzęsienia ziemi na południu wyspy zginęło ponad sto osób. W roku 1999 wstrząs o magnitudzie 7.6 zabił ponad dwa tysiące osób.Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....