Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Przelotne opady śniegu
zwiń
Informacje
 • Na Tajwanie zatrzęsła się ziemia. Kilkanaście osób rannych

  18-04-2019 16:31 Magnituda trzęsienia wynosiła 6,1

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.1 nawiedziło w czwartek Tajwan. Zatrzęsły się budynki, a w Tajpej wstrzymano kursowanie szybkiej kolei. Według lokalnych władz rannych zostało 17 osób.

  Epicentrum trzęsienia ziemi odnotowano w odległości dziewięciu kilometrów na wschód od miasta Hualian. Hipocentrum zlokalizowane było na głębokości 20 kilometrów. Amerykańska Służba Geologiczna (USGS) poinformowała, że wstrząs miał magnitudę 6.1. W najbliższych dniach możliwe jest wystąpienie wstrząsów wtórnych o magnitudzie powyżej 5.

  Jak twierdzi lokalne biuro meteorologiczne, było to największe tegoroczne trzęsienie ziemi na Tajwanie.

  Kilkanaście osób rannych

  Władze donoszą o 17 rannych. Dwie osoby zostały uderzone przez spadające kamienie, kiedy wspinały się w górach w okolicach Hualien.

  W stolicy kraju - Tajpej - przez jakiś czas wstrzymano kursowanie szybkiej kolei. Ewakuowano około stu osób. Jedno z nagrań zarejestrowanych przez lokalną telewizję pokazuje dzieci ewakuowane ze szkół.

  Nie ma poważnych uszkodzeń ani zniszczeń. W niektórych dzielnicach Tajpej odnotowano krótkotrwałe przerwy w dostawach prądu.

  Nie pierwszy raz

  W lutym ubiegłego roku Tajwan nawiedziło trzęsienie o magnitudzie 6.4. Zniszczenia były wtedy bardzo poważne. Wstrząsy przewróciły budynki, powstały duże szczeliny w drogach, a wśród mieszkańców zapanowała panika.

  W 2016 roku w wyniku trzęsienia ziemi na południu wyspy zginęło ponad sto osób. W roku 1999 wstrząs o magnitudzie 7.6 zabił ponad dwa tysiące osób.Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...