Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 15°C 2°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Hodowca zabity przez jelenia

  17-04-2019 12:22 Zwierzę zaatakowało swojego właściciela i jego żonę
  W parku w RPA dwulatka zaatakował lampart Pixabay (CC0)

  W australijskim stanie Victoria hodowany jeleń zabił swojego właściciela i poważnie zranił jego żonę. Kobietę w stanie krytycznym przetransportowano do szpitala.

  W środę ratownicy medyczni zostali wezwani do jednej z posiadłości w australijskiej miejscowości Moyhu. Na miejscu zastano właścicieli posesji w krytycznym stanie. Mężczyzna w niedługim czasie zmarł.

  Funkcjonariusze policji ustalili, że para została zaatakowana przez od dawna hodowanego przez nią jelenia. Zwierzę było samcem krzyżówki jelenia szlachetnego z łosiem.

  Uratował ją nastoletni syn

  Kobieta została zaatakowana po tym, jak ruszyła mężowi z pomocą. Jak podają lokalne media, została wyniesiona z jeleniej zagrody przez nastoletniego syna.

  Obrażenia kobiety uznano za zagrażające życiu. Pracownicy pogotowia poinformowali, że ranna miała rozległe obrażenia górnych partii ciała i nóg. W stanie krytycznym  przetransportowano ją drogą lotniczą do szpitala w Melbourne.

  Został zastrzelony

  Policja zabiła zwierzę, aby nie stanowiło zagrożenia dla ratowników medycznych.

  - Gdy policja przyjechała na miejsce, oddała kilka strzałów w kierunku jelenia w celu ochronienia ratownika medycznego udzielającego pomocy - poinformował przedstawiciel policji.

  - Rodzina jest zrozpaczona. Nie można wyrazić słowami tego, jak bardzo są przejęci tym wydarzeniem - dodał, zapewniając, że lokalna społeczność również nie może uwierzyć w to, co się stało.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...