Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 0°C -4°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • 11 osób zginęło w powodzi, która zalała chińskie miasto

  13-04-2019 20:10 Woda zalała miasto Shenzhen w Chinach

  Co najmniej jedenaście osób zginęło w wyniku intensywnych opadów deszczu, jakie nawiedziły w ostatnich dniach południowo-wschodnie Chiny. W ciągu jednej godziny spadło tam blisko 78 litrów wody na metr kwadratowy.

  W czwartek ulewy dały się we znaki mieszkańcom miasta Shenzhen w prowincji Guangdong w Chinach. Lokalne władze poinformowały, że zginęło jedenaście osób. Byli to głównie pracownicy, którzy podczas robót w kanałach podziemnych zostali uwięzieni przez obfite opady deszczu.

  - Miejsca wypadków to zamknięte kanały lub przepusty. Gdy woda z opadów zbiegła się we wszystkich kierunkach, jej poziom natychmiast wzrósł z jednego do czterech metrów. Robotnicy nie mieli czasu na ewakuację - odpowiedział Fan Defan, zastępca szefa dzielnicy Luohu.

  Uwięzieni pod ziemią

  Do tragedii doszło w dwóch z siedmiu dzielnic Shenzhen - Luohu i Futian. W pierwszej z nich zginęło siedmiu robotników, z kolei w Futian - trzech. W poszukiwaniach zaginionych wzięło udział 200 ratowników.

  - Zgodnie z naszymi aktualnymi danymi w ciągu jednej godziny spadło 78 litrów wody na metr kwadratowy. Miejsce wypadku znajduje się na obszarze zlewiska góry Tanglang, gdzie zbiegły się gwałtowne strumienie wody. Krótkotrwała, silna ulewa i specyficzny teren utrudniają ewakuację - powiedział Huang Wei, zastępca szefa dzielnicy Futian.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...