Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 5°C -1°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Na horyzoncie i 20 stopni, i zimowy epizod

  19-03-2019 15:04 Długoterminowa prognoza pogody tvnmeteo.pl

  Przed nami chłodniejsze dni

  Shutterstock

  Nadchodzące dni przyniosą umiarkowane ciepło - termometry miejscami pokażą 14 stopni Celsjusza. Cieplejszy stanie się weekend, temperatura podskoczy miejscami nawet do 20 stopni. Uwaga: prognozujemy powrót opadów śniegu.

  Polska pozostaje pod wpływem potężnego wyżu, którego centrum jest nad Niemcami. Tylko północne regiony kraju są pod wpływem układów niżowych znad Północnego Atlantyku. Z zachodu napływa do nas umiarkowanie ciepłe i wilgotne powietrze polarne.

  Do 12 stopni Celsjusza

  Środa na Wybrzeżu, Pomorzu i Warmii okaże się pochmurna i deszczowa. Deszczu będzie niewiele - do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym zachmurzenie okaże się małe i umiarkowane, choć po południu będzie wzrastać do dużego. Temperatura wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 10 st. C w centrum kraju, po 12 st. C na zachodzie. Wiatr będzie  zachodni, słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny. W porywach na Wybrzeżu rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę.

  Nie mamy co liczyć na słońce

  W czwartek czeka nas kontynuacja pochmurnej aury. Przejaśnienia spodziewane są na południu i zachodzie. Na północy może popadać słaby deszcz bądź mżawka. Opady wyniosą maksymalnie 3 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 10 st. C na Suwalszczyźnie, Warmii i Żuławach, przez 12 st. C w centrum kraju, po 14 st. C na zachodzie. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany. Na północy okresami porywy osiągną prędkość do 60 km/h.

  Piątek okaże się na ogół pochmurny, ale możemy liczyć na przejaśnienia. Na wschodzie kraju może spaść do 5 l/mkw. deszczu. Termometry pokażą od 10 st. C na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum kraju, po 17 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, na północy może być silniejszy.

  Weekend ciepły, ale nie wszędzie pogodny

  Sobota zapowiada się na ogół pogodnie, tylko na północy kraju będzie pochmurno, a na Suwalszczyźnie i Podlasiu może pokropić deszcz, maksymalnie d 5 l/mkw. Temperatura wyniesie od 12 st. C na Podlasiu, przez 17 st. C w centrum kraju, po 20 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni i północno-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny. Na północy i wschodzie spodziewane są silniejsze porywy do 60 km/h.

  Niedziela będzie pochmurna, od zachodu w głąb kraju będą przemieszczać się opady deszczu. Spadnie go od 5 do 10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 11 st. C na Podlasiu, przez 15 st. C w centrum kraju, po 17 st. C na południu. Synoptycy prognozują słaby i umiarkowany wiatr wiejący z zachodu i południowego zachodu. Okresami może się wzmagać, w porywach powieje z prędkością do 50 km/h.

  Sypnie śniegiem

  Po niedzieli niż znad Rosji i wyż znad Wielkiej Brytanii wpompują do Europy zimne masy powietrza arktycznego. Spadnie temperatura i sypnie śniegiem. Opadów może nie będzie zbyt dużo, jednak pogorszą one warunki drogowe. Najwięcej śniegu spodziewamy się w górach.

  W poniedziałek okresami spadnie do 1-3 centymetrów śniegu. Północno-zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach może rozpędzić się do 60-70 km/h. Na wtorek synoptycy prognozują okresowe opady śniegu do 1-2 cm, a na południu Polski - do 5 cm. W górach może spaść do 10 cm śniegu. Warunki na drogach będą trudne. Dodatkowo powieje północno-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach może osiągnąć prędkość 50-70 km/h.

 • Wiosna
  ~coqar6
  Chyba w Angli nie byłeś haha
  ~Angol /2019-03-20 11:18
 • Wiosna
  Tak już bywa z tą polską wiosną w marcu.My już niedługo będziemy zmagać się z wiatrami i chłodem,a Anglicy w tym czasie będą cieszyć się wyżem i słońcem.Tylko pozazdrościć.
  ~coqar6 /2019-03-19 17:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...