Informacje
 • Puma, która zaatakowała biegacza, okazała się osieroconym kociakiem

  02-03-2019 19:29 Mężczyzna zabił zwierzę w samoobronie
  Lew zabił swojego właściciela w Czechach Maxpixel (CC0)

  Na początku lutego biegacz w Kolorado zabił pumę w obronie własnej. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok zwierzęcia okazało się, że ważyło ono 18 kilogramów i było kilkumiesięcznym kociakiem.

  Travis Kauffman z Kolorado 4 lutego uprawiał jogging w rejonie Horsetooth Mountain Open Space, gdzie od tyłu zaatakowała go puma - zwierzę poszarpało mu twarz, plecy i ręce. Mężczyzna udusił zwierzę, depcząc po jego szyi. Zdarzenie miało miejsce na terenie parku Colorado Parks and Wildlife.

  Od czterech do pięciu miesięcy

  W piątek władze parku poinformowały w oświadczeniu o wynikach przeprowadzonej sekcji zwłok zwierzęcia. Samiec pumy miał od czterech do pięciu miesięcy i ważył nie więcej niż 18 kilogramów.

  Władze Colorado Parks and Wildlife poinformowały, że zwierzę najprawdopodobniej zostało porzucone przez matkę, ale nie było wygłodniałe.

  Władze parku przekazały też, że wyniki sekcji zwłok pokrywają się z tym, jak całe zdarzenie opisał poszkodowany. Kauffman 4 lutego relacjonował że, był bardzo zaskoczony atakiem. By się obronić, podniósł ręce i krzyknął, ale puma zacisnęła szczękę na jego prawym nadgarstku, szarpiąc jego twarz i szyję pazurami.

  To trwało około trzy minuty

  Mężczyzna powiedział, że uderzył zwierzę kamieniem i dźgał je patykami, co trwało około trzy minuty. To jednak nie powstrzymało pumy. Udało mu się umieścić nogę na szyi zwierzęcia i trzymał ją tam do momentu, aż puma przestała się szarpać. Kauffman doznał wielu ran, ale żadna z nich nie była poważna.

  Jason Clay z Colorado Park and Wildlife powiedział w rozmowie z agencją Reutera, że małe pumy zostają zwykle ze swoimi matkami na okres od 12 do 18 miesięcy przed rozpoczęciem samodzielnego życia. Uduszony kociak mógł pochodzić z tego samego miotu, z którego pochodzą dwa inne małe kocięta umieszczone wcześniej w specjalnej placówce, które mają zostać wypuszczone na łono natury w odpowiednim momencie.
 • Pewnie polak
  Szkoda, że nie mogą zbadać kto zaatakował kogo... Może pawlikoski po klapie na oscarach, nakręci teraz filmik z szycem w roli biegacza"bohatera"który zabija Pumę, a kulig w roli żony. Oscar murowany.
  Powinni zasądzić temu mordercy zasądzić wielomilionowe odszkodowanie na rzecz programu ochrony Zwierząt.
  ~ZaKot /2019-03-05 11:40
 • Amerykański bohater
  Zabił kociaka.
  ~fuck usa /2019-03-04 10:05

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....