Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 11°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: lokalnie spadnie deszcz. Miejscami zero na termometrach

  01-03-2019 06:20 Biomet będzie przeważnie korzystny
  Prognoza pogody na lany poniedziałek tvnmeteo.pl

  Czeka nas pochmurny, a miejscami deszczowy dzień. Termometry pokażą od zera do ośmiu stopni Celsjusza. Utrudnieniem może być wiatr, który najsilniej powieje na wschodzie.

  W piątek synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Na południowym zachodzie i południu kraju popada deszcz do 5 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie od 0 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków północnych. Okresami na wschodzie okaże się dość silny.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Najwyższą wilgotność powietrza synoptycy prognozują na południu kraju. Tam przekroczy 80 procent. Najniższą odnotujemy w centrum kraju i będzie oscylować wokół 60 procent. W przeważającej części kraju odczujemy komfort termiczny, jedynie we wschodnich regionach będzie doskwierał chłód. Na północy Polski warunki biometeorologiczne okażą się neutralne, w pozostałych rejonach kraju korzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, około południa barometry wskażą 995 hPa.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z rozpogodzeniami. Temperatura nie przekroczy 3 st. C. Północno-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie wzrośnie, około południa na barometrach zobaczymy 1011 hPa.

  POZNAŃ

  Pochmurno z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami dość silny, z północnego zachodu. Ciśnienie wzrośnie, około południa na barometrach zobaczymy 1001 hPa.

  WROCŁAW

  Pochmurno. Okresami możemy spodziewać się słabych opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny, powieje z północnego zachodu. Ciśnienie spadnie, około południa odnotujemy 997 hPa.

  KRAKÓW

  Pochmurno. Okresami popada słaby deszcz. Temperatura wyniesie maksymalnie 7 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami dość silny, z północnego zachodu. Ciśnienie spadnie, około południa na barometrach zobaczymy 982 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W najbliższych dniach nie ma szans na powtórkę gorącej pogody, którą pamiętamy s...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....