Informacje
 • Jerozolima pod wodą. Mężczyzna utknął na dachu samochodu

  01-03-2019 07:00 Dramatyczna akcja ratunkowa

  Intensywne opady deszczu spowodowały powodzie błyskawiczne w Jerozolimie i okolicach. Z odciętej od świata szkoły ewakuowano ponad tysiąc uczniów. Wyjątkowe szczęście miał też mężczyzna, który utknął w rwącym potoku. Udało się go ściągnąć z dachu samochodu.

  Do dramatycznej sytuacji doszło w czwartek w południe w dolinie Arazin w pobliżu Jerozolimy. Woda powodziowa, która zmieniła jedną z dróg w rwącą rzekę, porwała samochód. Pojazd zaklinował się na znaku drogowym i rosnącym obok krzewie.

  Na pomoc uwięzionemu na dachu kierowcy ruszyły cztery ekipy ratunkowo-poszukiwawcze, w asyście specjalnej jednostki straży pożarnej. Do wody weszło dwóch ratowników, którzy rzucili poszkodowanemu koło ratunkowe.

  Lokalne media donoszą, że wcześniej z tego samego miejsca ewakuowano jeszcze jedną osobę. Została zabrana do szpitala w stanie hipotermii. Ratownicy później przeczesali dolinę, aby wykluczyć, czy jeszcze ktoś nie potrzebuje pomocy.

  Szkoła odcięta od świata

  Powódź błyskawiczna spowodowała, że jedna ze szkół w południowej części Jerozolimy została odcięta od świata z powodu zalania drogi dojazdowej. Ratownicy ewakuowali około 1200 uczniów. Wszyscy byli w dobrym stanie. W placówce mieli zapewnione ogrzewanie i posiłki.

  Ewakuację przeprowadzono za pomocą jeepów. Kilka z pojazdów nie dojechało na miejsce, ponieważ utknęło w głębokiej wodzie.

  Ratownicy odnotowali również wiele mniejszych interwencji. Powódź uwięziła kilkadziesiąt osób.

  W czwartek w Jerozolimie spadło 136 litrów deszczu na metr kwadratowy. Stanowi to jedną czwartą średnich rocznych opadów w mieście.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....