Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 18°C 11°C Przeważnie słonecznie
zwiń
Informacje
 • Pogoda zmienna jak w kalejdoskopie. Pod koniec tygodnia mocno popada

  26-02-2019 14:41 Prognoza pogody na pięć dni

  W niedzielę mocno popada deszcz

  Shutterstock, ventusky.com

  Zmienna aura czeka nas w ostatnich dniach lutego i na początku marca. W prognozach pojawiają się chmury i opady, nawet miejscami śniegu, ale także liczne rozpogodzenia. Po fali wiosennych temperatur trzeba się również przygotować na chwilowe ochłodzenie. Może też silniej powiać.

  W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem układu wyżowego z centrum nad Niemcami. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne.

  Przez chmury prześwieci słońce

  Środa przyniesie przeważnie pochmurną aurę, jednak możemy liczyć też na rozpogodzenia. Na południowym wschodzie kraju mogą wystąpić słabe opady śniegu. Spadnie go maksymalnie jeden centymetr. Temperatura wyniesie maksymalnie od 5 stopni Celsjusza na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, przez 11 st. C w centrum, do 14 st. C na Ziemi Lubuskiej. Na ogół słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z kierunków zachodnich. Na północy w porywach osiągnie prędkość do 60-70 kilometrów na godzinę.

  Na termometrach nawet 15 stopni

  Również w czwartek pojawią się rozpogodzenia. W regionach północno-wschodnich spadnie słaby deszcz, do 3 litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 stopni na Suwalszczyźnie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 15 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, zachodni. W porywach rozpędzi się do 60 km/h.

  Początek krótkiego ochłodzenia

  W piątek zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie popada śnieg. Spadnie go do 2 centymetrów. W regionach południowych synoptycy prognozują opady deszczu rzędu 5 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 1 st. C na Podlasiu, przez 5 st. C w centrum, do 8 st. C na zachodzie. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północy. Na wschodzie okresami może być dość silny.

  Maksymalnie 7 stopni

  Sobotnia aura będzie pochmurna, lecz z rozpogodzeniami. Utrzyma się chłód. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C na Podlasiu, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

  Mocno popada

  W niedzielę niebo pokryje się szczelnie chmurami. Od zachodu przemieści się strefa opadów deszczu. Spadnie do 15 litrów na metr kwadratowy. Temperatura wyniesie maksymalnie od 5 st. C na Podlasiu, przez 8 st. C w centrum, do 12 stopni na Dolnym Śląsku. Na ogół umiarkowany, okresami dość silny wiatr powieje z zachodu i południowego zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 60-80 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....