Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 23°C 12°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Bańki mydlane malowane mrozem

  26-02-2019 10:51 Malownicze dzieła mieszkanki Nevady
  Bańka mydlana zamarzająca na mrozie Kontakt 24 / Paweł Załuska

  Dwa lata temu zobaczyła na nagraniu zamarzające bańki mydlane, teraz robi je sama. Tanya Stafford podkreśla, że kluczem do sukcesu są odpowiednie warunki atmosferyczne.

  Mieszkanka Nevady Tanya Stafford wypracowała sobie pewien rytuał. W bezchmurne, bezwietrzne i mroźne poranki wychodzi przed swój dom, karmi zwierzęta, a potem tworzy swoje dzieła. Aby bańka mydlana mogła zamarznąć, musi być spełnionych kilka warunków.

  - Pod uwagę trzeba wziąć: temperaturę powietrza, zachmurzenie, a nawet siłę wiatru. Jeśli jest bardzo mroźno, trzeba się ciepło ubrać. No i zacząć wcześnie rano, o wschodzie słońca, licząc na to, że mydlana bańka zamarznie, tworząc piękną, lodową kulę - opowiada Tanya Stafford z Nevady.

  Sama stworzyła odpowiednią mieszankę

  Kluczowy jest również odpowiedni płyn. Kobieta przyznaje, że pękanie baniek ją frustrowało. Musiała zatem opracować swoją własną recepturę płynu: woda, mydło, cukier, syrop kukurydziany i kilka innych składników.

  W nagrywaniu procesu przeistaczania się delikatnych baniek w lodowe kule pomaga jej zbudowana z klocków podpórka, na której może postawić telefon komórkowy z kamerą.

  Stafford podkreśla, że nie ma dwóch takich samych baniek, każda jest inna. Robienie zdjęć i nagrywanie filmów uznaje za największe wyzwanie w fotografii artystycznej, jakie kiedykolwiek podjęła.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez najbliższe dwa tygodnie do Polski będzie płynąć bardzo ciepłe powietrze, a...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....