Informacje
 • Suczka przygarnęła porzuconego tygrysa. "Koniec obaw o to, kto będzie jego matką"

  24-02-2019 08:03 "Jedyna na Ukrainie opiekująca się tygrysem"
  Sherhan - śpiewający tygrys Reuters

  W jednym z ogrodów zoologicznych w Zaporożu na Ukrainie urodził się tygrys, którego matka porzuciła. Mały jednak nie pozostał sam - jego mamą stała się suczka, która przygarnęła go jak własnego szczeniaka.

  Tygrysica z ogrodu zoologicznego w Zaporożu odrzuciła nowo narodzone tygrysiątko.

  - Zaraz po urodzeniu, matka zakopała go pod słomą. Znaleźliśmy go zupełnie przypadkowo. Gdyby nie zapiszczał, to by nam się nie udało - mówił Aleksander Piliszczenko z zaporoskiego zoo.

  Przyjęła go jak własne szczenię

  Pracownicy zoo postanowili znaleźć nową matkę dla tygryska, bo bez niej nie mógł by przeżyć. Zabrali go do centrum w Wasyliwce, 60 kilometrów od Zaporoża, gdzie mieszkają byli cyrkowcy wraz ze zwierzętami, które nagle urosły i stały się niepotrzebne. Postanowili przynieść tygrysa do suczki Doby, która dopiero co urodziła trzy szczenięta. Ta przyjęła małego tygrysa jak czwarte szczenię.

  - Suczka popatrzyła na tygryska i po pięciu minutach zaczęła go lizać. W tym momencie zorientowaliśmy, że nie musimy się obawiać o to, kto będzie jego matką - opowiadał Piliszczenko.

  Je dwanaście razy dziennie

  Pracownicy centrum nie mogą oderwać małego tygrysa od suczki. Mały ma ogromny apetyt i potrafi jeść nawet dwanaście razy dziennie. Psia mama nie odstępuje go nawet na krok.

  Niestety, po kilku miesiącach tygrysiątko będzie musiało zostać zabrane i oddzielone od psów. Pracownicy zoo żartują jednak, że uda się to zrobić, jeśli przez ten czas mały nie zamieni się w szczeniaka i mówią też, że to jedyna suczka na Ukrainie, która opiekuje się tygrysem.

 • Ludzie?
  Ameryke odkryli,naprawde wiadomosci bardzo ciekawe.
  ~bambi /2019-02-24 10:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...